Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi, Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek başkanlığında gerçekleştirilen Mayıs Ayı Olağan Toplantısı’nda önemli kararlara imza attı. Toplantıda, cenazelerin Manisa’dan başka illere nakli sırasında alınan kilometre başına ücret uygulamasına son verildi. Bu karar, meclis üyelerinin oybirliğiyle alındı.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/6643ba6323442.png)
"Acılı Günlerde Para Talep Etmek Bizlere Yakışmazdı"
Başkan Zeyrek, kararın ardından yaptığı açıklamada, "Manisa’daki bir vatandaşımız ya da Türkiye’de yaşayan herhangi bir vatandaşımızın Manisa’da vefat etmesi halinde ailelerin böyle bir acılı gününde kendilerinden para talep etmek, bizlere yakışmazdı" dedi. Meclis üyelerine teşekkür eden Zeyrek, alınan kararın önemine vurgu yaptı.Halk Ekmek Projesi ve Diğer Gelişmeler
Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Zeyrek, Manisalılara verdikleri sözleri bir bir yerine getirdiklerini belirtti. "İlk 2 ton su 1 Lira ve sonraki kademelerde yüzde 30’luk indirimi geçtiğimiz ay hayata geçirdik. Ayrıca zorunlu kartlı sayaç uygulamasına da son verdik" dedi.Halk ekmek projesi hakkında da bilgi veren Zeyrek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Özgen Nama ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile yaptıkları görüşmelerden bahsetti. "En yakın sürede bu fabrikalardan Manisa’mıza da kazandıracak, vatandaşlarımızın güvenilir, kaliteli ve uygun fiyatlı ekmeğe ulaşımını sağlayacağız" dedi.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/05/6643ba6323442.png)