Alexa

Alexa Nedir? Reklam Verenler İçin Önemi Var mı?

İnternet siteleriyle ilgilenen reklam verenler veya reklam alanların iyi bildiği ve yakından takip ettiği Alexa nedir? Alexa internet siteleriyle ilgili doğru sonuçları veriyor mu? Alexa ya nasıl sahip olabilirsiniz? Bilgisayarınıza nasıl kurabilirsiniz?

Alexa Nedir? Reklam Verenler İçin Önemi Var mı?

internette web siteleri bulunan insanların çoğunluğu sanırım Alexa'nın ne olduğunu iyi bilir.  Alaxa reklam verenler tarafından da bilinir. Reklam verenler, reklam verecekleri internet siteleri hakkında kesin bilgi olmasa da yakın sonuçlar elde ederek değerlendirme yaparlar.

Alaxa Nedir?

Alexa web adreslerini belirli kriterlere göre sıralayan bir sistemdir diyebiliriz. Amazon şirketi tarafından geliştirilen Alexa, dünyada ki tüm web adreslerini kriterlere göre sıralar. Web sitelerinin dünyada ki ve ülkedeki sıralamasını gösterir. Alexa değerleri reklam verenler açısından önemlidir. 

"Alexa Toolbar"

Alexa internette "Alexa Toolbar" kullanan kullanıcılardan aldığı verilere göre bir sıralama yaparak web sitelerinin tahmini sıralamasını belirlesede daha farklı kriterler ve uygulamalar da sıranızı belirlemede önemli farköt olmaktadır. Alexa sıralamamızı etkileyen önemli bir unsurda sitemize giren "Alexa Toolbar" kullanıcı sayısıdır. "Genellikle webmasterlar "Alexa Toolbar" kullandıkları için, webmaster konuları yoğun olan siteler her zaman Alexa'da iyi değer almaktadır.

Alaxa ve hiç bir program gerçek ve net değerleri hiç bir zaman vermemektedir. İnternet ortamında çeşitli programlar sitelerin her ne kadar durumu hakkında bilgi veriyorsa da, hit sayılarını net olarak belirtmeleri mümkün değildir. Bunların içinde Alaxa en iyi ve en güvenilir ülçümleri yapmaktadır. Siteler hakkında bir aşa bir yukarı bilgi vermektedir. Bu da internette reklam çalışması yapan ve yapacak olanlar için yeterli ve önemli bir ön bilgidir. İnternet sitelerinin çok küçük yanılmalarla hit sayıları hakkında bilgi verir ve öngörüyü kuvvetlendirir. Yani şöyle diyebiliriz; Reklam veren ve reklam satan kişiler için en önemli istatistik sağlayıcı site Alexa'dır. Siteleriniz Alexa sitesine kayıt olmadan Alexa'ya eklenir ancak sitenizin daha çabuk eklenmesini istiyorsanız Alexaya site eklemek için üye olmalısınız.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2018, 12:54
YORUM EKLE