Alexa Sıralaması Ne Kadar Önemli, Alexa Site Sıralaması Nedir?

Alexa Sıralaması web site sahipleri ve reklam verenler için önemlidir. Genel olarak şunlar araştırılıyor. Alexa derecemi nasıl yükseltirim? Alexa'yı artıracak püf noktası veya ipucu var mı? Alexa Sıralaması önemli mi?

Medya 25.03.2021, 11:46 27.03.2021, 10:33
Alexa Sıralaması Ne Kadar Önemli, Alexa Site Sıralaması Nedir?

Alexa ile ilgili internet sitelerinde bir çok bilgiye ulaşmak mümkün. SEO uzmanları Alexa ile ilgili web site sahiplerine ve reklam verenlere bir çok bilgi sunar. Alexa derecesi nasıl yükseltiler? Alexa puanı nasıl yükselir, püf noktaları nedir, veya ipuçları nelerdir? Alexa Sıralaması önemli mi, ne kadar önemli? gibi sorulara SEO uzmanları kendi bilgi ve yetenekleri doğrultusunda cevap vermektedir.

Alexa Sıralaması, diğer sitelere göre içerik performansını izlemenize izin verdiği için önemli olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak SEO uzmanları hilesiz bir yolla Alexa Sıralamanızı artırmanın yollarını şu şekilde sıralamaktadır: kaliteli içerik oluşturmak ve güncel tutmak, sosyal medyada paylaşmak ve kaliteli bağlantı kurmak. 

Alexa nedir ve Alexa Rank Nedir?

Alexa (Amazon ve yüce Jeff Bezos tarafından satın alındı), web siteleriyle ilgili trafik verilerini tutan bir şirkettir.  Alexa Rank adı verilen web sitesi sıralama bilgileriyle bilinmektedir. Global Alexa Sıralaması, sitenizin dünya çapında ne kadar popüler olduğunu göstermektedir. Yerel Alexa Sıralaması, etki alanının kayıtlı olduğu ülkede popülerliği göstermektedir. Eğer Alexa Rankınızı sürekli kontrol ediyorsanız, Alexa Traffic Chrome Extension veya SEO Quake'i yükleyebilir, böylece ziyaret ettiğiniz herhangi bir sayfanın sıralamasını hızlı bir şekilde görmeniz mümkün olacaktır.

Alexa Rank, bir sitenin reklam potansiyelini gösterdiği için pazarlamacılar için çok önemli bir araçtır . Sayı ne kadar düşükse, site o kadar fazla trafik almaktadır. Daha düşük Alexa Sıralamasına sahip alanlar genellikle daha yüksek Alexa Sıralamasına sahip alanlardan daha değerli olarak kabul edilmektedir. Düşük bir Alexa Puanına sahip olmak reklam almanızı kolaylaştırabilir.

Alexa Sıralamasını Neler Etkiler?

 • Alexa Araç Çubuğunu kullanan insanlardan gelen trafik 
 • Sayfa görüntülemeleri
 • Ziyaretçi başına sitede geçirilen süre
 • Hemen Çıkma Oranı 
 • Yayınların Kalitesi ve Çeşitliliği
 • Siteye gelen bağlantıların sayısı
 • Sosyal Medya paylaşımıları beğeniler ve yorumların sayı durumu
 • Site Yükleme Hızı

Alexa Sıralamanızı iyileştirmek için Yöntemler Nedir?

Kendiniz SEO yapmak isterseniz ve Alexa da iyi duruma gelmek isterseniz bazı SEO ipuçlarını şöyle sıralayabiliriz.

 •  Alexa Araç Çubuğu'nu büyük olasılıkla yükleyecek veya yüklemiş olan kişiler için yazın.Dijital pazarlama yapan ve bunların ürünleriyle ilgili yazabilirsiniz.
 • Bu içerikleri sosyal medyada paylaşın böylece benzersiz sayfa görünümleri elde edin.
 • Etki alanı otoritenizi geliştirmek için yüksek kaliteli geri bağlantılar alın. 
 • Eski makalelerinizi (trafik hacminde düşmüş olabilir) sürekli yenileyin. SEO değişiklikleriyle güncel kalın .
 • Başlıca medyayı ele alın ve sitenize daha fazla trafik çekin.
 • Alexa Araç Çubuğunu birden fazla tarayıcıya yükleyin .

Alexa'nızı büyütmenin başka yolları da var, SEO'ların en üste çıkardığı içerik yoluyla veya Alexa Araç Çubuğu'nun yüklü olduğu (veya bir Alexa güçlendirici hizmeti) komut dosyaları ve sahte trafik gibi... Ancak hileli yollardan kaçınmak gerekir. Ne başkalarını ne de kendimizi kandırmamalıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442