Alexa

Devlet Bahçeli; HDP ile ittifak kurup, PKK'nın tutsağı yapmaya heveslenenler

Ankara il başkanlığının yeni hizmet binasını ziyaret eden Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "HDP ile ittifak kurup, PKK'nın tutsağı yapmaya heveslenenler 31 Mart'ta milli şamarı yiyeceklerdir." dedi.

Devlet Bahçeli; HDP ile ittifak kurup, PKK'nın tutsağı yapmaya heveslenenler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Ankara il başkanlığının yeni hizmet binasını ziyaret etti.

Sorulan bir soru üzerine açıklamada bulunan Devlet Bahçeli; MHP'nin anket yaptırma hedefi ve gayesi olmadığını belirterek; "Anketlere güvenimiz sıfır katsayısındadır. Bunu daha verimli kılabilmek için Mevlüt Karakaya Bey anketlerle ilgili yasal bir zemin oluşturmak için Meclise de bir yasa teklifinde bulunmuştur." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin hem olduğu gibi görünmeyi hem de göründüğü gibi olmayı esas kabul ettiğini belirten Devlet Bahçeli, "Çizgimiz bellidir, siyasi ahlak ve ilkelerimiz berraktır. Yarım asırlık bir maziyi kucaklayıp gelecek asırların iradesine teslim etmeyi istiyoruz. Yarım asırlık muhteşem bir millet eserini kazaya belaya uğratmadan hak ettiği seviyelere çıkarmayı amaçlıyoruz. Ne mutlu emaneti bugünlere kadar taşıyanlara. Ne mutlu aldıkları yadigarı elden ele geçirenlere. Ne mutlu mükafatı çile, madalyası yara, armağanı şehadet olan davamızı şu günlere ulaştıranlara." şekilde konuştu.

Ankara demek Milli Mücadele'nin adı ve anısı demektir.

Bahçeli, Oyalanmaya zamanlarının olmadığını, yerlerinde saymaya niyetlerinin bulunmadığını, fitne ve fesada tahammül etmeyeceklerini ifade ederek, "Türkiye'mizin huzur, güvenlik ve istikrar hedefleri için yapacağımız pek çok şey önümüzde duruyor. Başkentimizin onurunu korumak zorundayız. Başkentimizin itibar ve iradesini yükseğe çıkarmak durumundayız. Ankara dün zillete teslim olmadı, yine olmayacaktır. Ankara dün zulmete boyun eğmedi, yine eğmeyecektir. İstikbal meşalesi yandıkça, istiklal menkıbesi ilelebet yankılandıkça Ankara'yı durdurmaya, Ankara'ya kilit vurmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Çünkü Ankara demek Türkiye demektir. Ankara demek cumhuriyet demektir. Ankara demek Milli Mücadele'nin adı ve anısı demektir. 96 yıl önce cumhurun iradesi cumhuriyeti kurmuştu, bugün ise cumhurun ittifak şuuru cumhuriyeti bekasıyla birlikte yaşatacak, birliği ve kardeşliğiyle geleceğin bereketli bağrına taşıyacaktır." dedi.

"Ankara Atatürk'tür, Sakarya'dır, Dumlupınar'dır, şehitliktir, "

Cumhurun hem Ankara'ya hem de cumhuriyete sahip çıkacağına vurgu yapan Bahçeli, "bir asır önce Dikmen sırtlarında Gazi Mustafa Kemal ve Milli Mücadele kahramanlarını coşkuyla karşılayan seymenler ve seymenlik ruhu, tarihi tekerrür ettirip Cumhur İttifakı'nı inanıyorum ki büyük bir muhabbetle kucaklayacaktır." dedi. Ankaralı, zelil hesapları elinin tersiyle iteceğini, zillet planlarını tarihin çöplüğüne atacağını,Ankara'nın tarihi hızını kesmeye, yürüyüşünü gafilce yavaşlatmaya hiç kimsenin niyet ve nefesi yetmeyeceğini belirterek;" Ankara tam bağımsızlıktır, HDP ile ittifak kurup PKK'nın tutsağı yapmaya heveslenenler 31 Mart'ta milli şamarı yiyeceklerdir. "Ankara Atatürk'tür, Sakarya'dır, Dumlupınar'dır, şehitliktir, zalimlerin korkulu rüyasıdır, zillete bulanmış, Türkiye düşmanlarının arkasına saklanmış CHP’nin eline geçemeyecektir. Ankara diriliş ruhudur, dik duruşun rumuzudur, zillete eğilen, bekayı eğip büken, milli anıları karartıp karalayan siyasi devşirmelerin emeline kurban edilemeyecektir." diyen Bahçeli, şöyle konuştu:

31 Mart 2019'da Ankara ehil ve güvenilir şehreminiyle buluşacaktır.

İsli gaz lambalarıyla aydınlatılan, teneke sobalarla ısındırılan, mekteplerden getirilen sıraların üzerinde sararmış kağıtlara kutlu kararların yazıldığı ilk meclisin muhterem hatıraları halen canlı olduğunu ifade eden Bahçeli; "Zaman değişse de kan değişmemiştir, gaye değişmemiştir, ahlak değişmemiştir, cesaret değişmemiştir, fedakarlık değişmemiştir, nitekim aynısıyla Cumhur İttifakı'nda temerküz etmiştir. Hangi fikirsiz ve fıtratı karışık Ankara'ya zincir vurabilecektir? Hangi faziletsiz ve fırıldak Ankara'yı zindana çevirebilecektir? Cumhur, başkentini yüzüstü bırakır mı? Cumhur, yedi düvele kafa tutmuş başkentinin mahcubiyetine ve mağlubiyetine göz yumar mı? Cumhur, milli ziynetin soluşuna, köksüz zilletin serpilişine hiç rıza gösterir mi? Elbette hayır, elbette asla. 31 Mart 2019'da Ankara ehil ve güvenilir şehreminiyle buluşacaktır." dedi.

"Patlıcan kadar bekayı dert etmiyorlar"

Ankara'da Mehmet Özhaseki'nin tecrübe, tevazu ve işinin ehli olarak mutlaka başarıya ulaşacağını dile getiren Bahçeli, "Anketler bunu söylüyormuş, şunu işaret ediyormuş, bu aldatma ve kandırma teşebbüslerine aldırış etmeyeceğiz. Ankara yavaşlamayacak, Özhaseki ile yükselecek ve yürüyüşünü sürdürecektir. Cumhur İttifakı açık ara Ankara'ya mührünü vurmalıdır." dedi.

MHP'nin bütün teşkilat mensuplarıyla Ankara'da sahada olduğunu söyleyen Bahçeli, "Cumhur İttifakı Türkiye'dir, Türk milletinin ta kendisidir. Cumhur İttifakı Ankara'nın iftiharı, Ankaralı kardeşlerimin huzuru, bereketi ve güvenliğidir. Cumhur İttifakı parlak geleceğin mimarı, parçalı ve pörsümüş emellerin hasmıdır. "31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimleri bir beka seçimidir diyoruz, hop oturup hop kalkıyorlar." dedi.

Türkiye'nin kuyusunu kazanlar bu kuyuya düşmekten kurtulamayacak.

Türkiye'nin kuyusunu kazanların bu kuyuya düşmekten kurtulamayacaklarını belirten Devlet Bahçeli; "Domatesin fiyatı kadar Türkiye'nin geleceğini konuşmuyorlar. Patlıcan kadar bekayı dert etmiyorlar. Tanzim satış noktalarını dillerine doluyorlar ama Türkiye'yi tahliye ve tahrip etmek isteyen alçaklara hiç ses çıkarmıyorlar. 'Martın arkası bahar' diyorlar, bre ahmaklar elbette bahardır, elbette güzel günler yakındır. 31 Mart'tan sonra Türkiye daha huzurlu, daha güvenli, daha normalleşmiş ve istikrarlı olacaktır. Eğer başka bir maksatla 'Marttan sonra bahar gelecek' diyorsanız, Türk milleti size baharda bile ocağınıza kar yağdırmasını bilecek, tıpkı 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi buna da gücü yetecektir. Eğreti ata binen tez zamanda inecek, hesabını verecektir. Türkiye'nin kuyusunu kazanlar bu kuyuya düşmekten kurtulamayacak. Bekayı koltuk olarak görenler, terör örgütlerine koltuk çıkan, siyasi ömürleri incele incele kısalmış olan sorumsuz ve şuursuzlardır." dedi.

"Cumhur İttifakı doğru siyasetin tarafıdır"

MHP Lideri  Bahçeli, bekaya gülüp geçenlere, "Kürdistan'da kayyumun el koyduğu belediyeleri geri alacağız" masalını okuyan terörün siyasi uzantılarına daha ne kadar sessiz kalacakları sorusunu yönelterek yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

"Zillet ittifakı teröristlere tepkisizdir, çünkü zillet PKK’dan FETÖ'ye kadar Türk ve Türkiye düşmanlarıyla aynı çuvalda, aynı çizgide, aynı karededir. HDP, Ankara'da niye aday göstermedi? HDP, Ankara'da kimin yanında? Kimlerin safında? Bu demektir ki PKK Ankara'nın düşürülmesini hedefliyor. Zillete Kandil'den ilave destek geliyor. Ankaralı kardeşlerim bunu yutar mı? Bu tuzağa düşer mi? Ankara'da CHP-İP-SP-HDP-PKK yan yanadır. Türk milleti beka sorununa dönüşmüş zilleti her yönüyle ve ibretle izlemektedir. CHP, PKK'nın gölgesine sığınmıştır, HDP'ye el avuç açmıştır. Bunların ittifakı zillet, düştükleri durum rezalettir. Gönül var otluğa, gönül var çöplüğe konar. Zilletin konduğu alan ise Kandil'den Pensilvanya'ya kadar ihanetin olduğu her yerdir."

"MHP her zaman milletinin yanında yer almıştır"

Bahçeli, 31 Mart'ın sonuçlarının Cumhur İttifakı'nın 2023 hedefleri etkilemeyeceğini dile getirerek, şöyle devam etti:

"Milliyetçi Hareket Partisi'nin siyaset anlayışının öznesi insan, nesnesi devlet, yüklemi demokrasi, cümlesi ise millettir. Bunun anlamı şudur; biz, insanı merkeze alarak, yine insan için yola çıkmış, devleti, insan için bir yükselme aracı olarak gören, insan-millet ve devlet ilişkilerini demokrasi ile sağlamayı amaçlamış ve bunların tamamının yalnızca millet içinde anlam bulacağına inanan siyasi hareketiz. Bizim başkaları gibi çıkar kaygısıyla ikbal hedefiyle ben merkezli savruluşla siyaset yapmamız mümkün değildir. "Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben" dememiz boşuna söylenmemiştir. Milliyetçi Hareket Partisi, kendisini millet üstü görenlerin dayatmaları karşısında, her zaman milletinin yanında yer almıştır. Devletin bütünlüğü ile millete yönelik tehlikeler baş gösterdiğinde de milli bekanın nasıl korunması gerektiğini, dosta da düşmana da göstermiştir. Bizim beka hassasiyetinde rüştümüzü kimseye ispat etmeye ihtiyacımız yoktur."

"MHP'nin anket yaptırma hedefi ve gayesi olmamıştır"

Bir basın mensubunun, sosyal medya üzerinde 31 Mart gecesi kendisinden açıklama bekleyenlerin olduğu paylaşımında bulunduğunun anımsatılıp, bu kişilerin kimler olduğunu sorması üzerine Bahçeli, "Amerika'nın sermayesi, Türkiye'deki işbirlikçileri, basınımızın çok güzide temsilcileri '31 Mart 2019 akşamında acaba beklenen olmazsa MHP ne olur' diye bir derde düşmüşler. Allah onları bu dertten kurtarsın. Biz 31 Mart akşamında sonuç ne olursa olsun 2023 yılını Cumhur İttifakı ile kucaklayacak bir zihniyetin temsilcileriyiz, sonuç da cumhurun ittifakı olacaktır. Bunu herkes böyle bilsin." dedi.
 

Anadolu Ajansı

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2019, 21:47
YORUM EKLE