Alexa

Devlet Bahçeli Kastamonu'da Konuştu: Sözümüzü Tutacağız!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli; 31 Mart'tan sonra sonuçlar ne olursa olsun, siyasi tablo neyi gösterirse göstersin Cumhur İttifakı yaşayacak, yaşatılacaktır." dedi.

Devlet Bahçeli Kastamonu'da Konuştu: Sözümüzü Tutacağız!

"Cumhuriyet'i kuran Cumhur İttifakı, korumasını da bilecektir. 31 Mart'tan sonra sonuçlar ne olursa olsun, siyasi tablo neyi gösterirse göstersin Cumhur İttifakı yaşayacak, yaşatılacaktır." ifadelerini kullanan MHP Genel Başkanı Bahçeli,  "Türkiye Cumhuriyeti'nin sağlam iradesiyiz. Biz birlikte milli istikbal, milli istiklaliz." dedi.

Kastamonu'nun İradesine Talibiz

Kastamonu Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kastamonuluların iradesine talip olduklarını ifade ederek,"Kastamonu'nun iradesine hasretle talibiz. Bu heyecan dolu toplantımızın düzenlenmesinde emeği geçen değerli dava arkadaşlarımı kutluyor, bütün Kastamonulu kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Mahalli İdareler Seçimleri'nin milli bekamıza, milli huzurumuza, milli birliğimize, ülkemizin kalkınma ve gelişme hedeflerine vesile olmasını gönülden temenni ediyorum." dedi.

SÖZÜMÜZÜ TUTACAĞIZ

Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu'yu daha iyi yönetmek, daha fazla hizmet etmek, daha güzelini sağlamak için belediyeyi istediğini söyleyerek, "Mahcubiyetimize yol açacak, yüzümüzü kara çıkartacak hiçbir işin kıyısında köşesinde yer almayacağız. İlkeliyiz, tutarlıyız, dürüstüz, Türkiye sevdalısıyız. İddialıyız, ahlaklıyız, ne söylediysek onu yapacağız. Sözümüzü tutacağız, özümüzü ve öz değerlerimizi koruyarak çalışacağız. Kastamonu için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız. Kastamonu için hiçbir mücadeleden çekinmeyeceğiz." dedi.

Devlet Bahçeli; İl belediye ve ilçe belediye başkan adaylarına destek vererek, "Milliyetçi Hareket Partisi'nin inanmış ve yetişmiş kadroları Kastamonu'ya hizmet için sabırsızdır. Soruyorum sizlere, öyle bir cevap verin ki, zillete düşenlerin umutları sönsün, Kastamonu'nun kuyusunu kazanların hevesleri kursaklarında kalsın." dedi.

Şabanı Veli Hazretleri'nin duası arkalarına aldıklarını belirten Bahçeli, Karabaşı Veli Hazretleri'nin adanmışlığı aklıllarında, Hele hele kahraman Şerife Bacı'nın anıları her dem yanlarında, her zaman hafızalarında olduğunu belirtti.dedi.

AK Parti'li kardeşlerimizle ayrımız yoktur.

Kastamonu'nun Cumhur İttifakı kapsamında olmadığını ifade eden Devlet Bahçeli, "Kastamonu Cumhur İttifakı kapsamında değilse de sözlerimiz, değerlendirmelerimiz, takip ettiğimiz siyaset, elbette ittifakın doğasına muvafık olacaktır. Çünkü Cumhur İttifakı Türkiye'dir. Çünkü Cumhur İttifakı Türk milletinin kaderi, Kastamonu'nun kendisidir. Beka için milli karar, cumhur için istikrar. Sağduyunun birlikteliği Cumhur İttifakı. İnanıyorum ki Kastamonu ehline emanettir. Kastamonu 31 Mart'ta pırıl pırıl parlayacaktır. AK Parti'li kardeşlerimizle ayrımız yoktur. Yürüyüşümüz yan yana, omuz omuzadır. Biz birlikte Cumhur İttifakı'yız. Biz birlikte Türkiye Cumhuriyeti'nin sağlam iradesiyiz. Biz birlikte milli istikbal, milli istiklaliz." dedi.

Cumhur İttifakı'nın karşısında zillet ittifakı olduğuna dikkat çeken Devlet Bahçeli, "Türkiye muhalifleri zillete tutunmuştur. Zillette hayır yoktur. Zillette umut yoktur. Bu zilletle gelecek asla olamayacaktır. Çünkü niyetleri kötü. Çünkü hedefleri karanlık. Beka diyoruz, deliye dönüyorlar. Milli birlik diyoruz, çıldırıyorlar. Türkiye'nin tarihsel haklarından bahsediyoruz, hazmedemiyorlar." dedi.

CHP ne de İP ses çıkarmaz. Ezan ıslıklanır, ezanla alay edilir,

CHP-İP, PKK'dan medet umduğuna işaret eden Bahçeli, Bebek katilleriyle ortaklık yaptıklarını Teröristlerle düşüp kalktıklarını, YPG'yi aklama telaşına kapıldıklarını,  HDP'yle paslaştıklarına al takke ver külah içinde olduklarına işaret ederek, "CHP'de Türkiye sevgisi kalmamış. İP kökünden kopmuş, HDP'ye kapaklanmış. Birbirlerinin ayağına basmıyorlar ama kendi ayaklarına kurşun sıktıklarını da göremiyorlar. Hainler, 'Kürdistan'da kazanacağız' der, ne CHP ne de İP ses çıkarmaz. Ezan ıslıklanır, ezanla alay edilir, CHP ile İP çaktırmadan araziye uyar." dedi.

"Cumhur İttifakı'nı görmek isteyen Türk milletine baksın. Cumhur İttifakı'nı tanımak isteyenler Türkiye Cumhuriyeti'nin yükselişine odaklansın. Çıkarcılar Cumhur İttifakı'nı anlayamaz. Çürümüşler Cumhur İttifakı'nı algılayamaz. Doğruyu görmek için doğru bakmak lazımdır. Hakikati idrak için haktan yana durmak şarttır. Dahası halkın ve haysiyetin müdafaası için zillete düşmemek asıldır. Cumhur İttifakı'nda yırtık yok ki yama tutsun. Cumhur İttifakı milli bekamızın ağır tehditler karşısında olduğu bir dönemde müstesna bir irade ve mutabakatla doğmuştur. Milletimizin aziz varlığında zaten mevcut olan bir cevher, süreç içerisinde karşılıksız ve pazarlıksız ortaya çıkmıştır. " ifadelerini kullanan Devlet Bahçeli; konuşmasını şöyle devam ettirdi:

Zillet ittifakında ne yürek ne de vicdan vardır.

Cumhur İttifakı'nın 31 Mart'tan sonra da yaşatılacağının altını çizerek, "Cumhur İttifakı imanın mahsulüdür. Cumhur İttifakı milli iradenin mecmuudur. Hiçbir zillet mensubu fitne aşılamasın, boş yere hayal kurmasın. Cumhuriyet'i kuran Cumhur İttifakı korumasını da bilecektir. Milli Mücadele'yi yapan Cumhur İttifakı Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılının mimarı olacaktır. 31 Mart'tan sonra, sonuçlar ne olursa olsun, siyasi tablo neyi gösterirse göstersin Cumhur İttifakı yaşayacak, yaşatılacaktır. Amacımız budur. Kararımız budur. Azmimiz budur. Cumhur İttifakı'nı anlamak için mangal gibi yürek, kükreyen bir vicdan olmalıdır. Zillet ittifakında ne yürek ne de vicdan vardır. Zilletin yazar, çizer ve uyduruk köşe yazarları kiralıktır, kalemlerini muayyen bir bedel üzerinden çoktan satmışlardır. Zillet siyasi hülledir, siyasi hezimettir, ziyan olmuş ve zehirlenmiş bir ortaklıktır." diye konuştu.

"Milli bekanın tutup tutmadığını öğrenmek için tarihe dönüp baksınlar"

Bahçeli, muhalefetin "Beka söyleminin tutmadığı" yönündeki ifadelerini de sert bir dille eleştirdi.

"Bekayı bilmiyorlar ki tutup tutmadığını anlasınlar." diyen Bahçeli, şunları kaydetti:

"Bekayı özümsemiyorlar ki, milletteki karşılığını fark edebilsinler. Bunlar gafildir, bunlar cahildir, bunlar nankördür. Milli bekanın tutup tutmadığını öğrenmek için tarihe dönüp baksınlar. Milli bekanın var olup olmadığını görebilmek için Türkiye'nin içine düştüğü vahşi ve vahim tehdit sürecine dikkat etsinler. Beka anket konusu değildir. Beka polemik konusu değildir. Beka dedikodu malzemesi hiç değildir. Beka kadar güçlüyüz, beka kadar varız, beka kadar güvenliyiz, beka kadar bağımsızız. Beka olmadan Kastamonu olur mu? Beka olmadan devlet-i ebed müddet, millet-i ebed müddet yaşar mı? Terör varsa beka sorunu da vardır. Bölücülük tehlikesi varsa beka meselesi ağırdır." dedi.

"Her sözümüzün ardındayız"

15 Temmuz'a 'tiyatro, senaryo' diyen reziller bekayı bilmeyeceğini, 'YPG bize mi saldıracak?' diyen köksüzler bekayı kabullenemeyeceğini, 'Kürdistan'da kazanıp, batıda AK Parti'yle MHP'ye kaybettireceğiz' diyen hainler ve bunlarla kucaklaşan iş birlikçiler bekayı itiraf edemeyeceğini belirten Devlet Bahçeli; "Sevr hayranları, Mondros hizmetkarları, müstevli postallarının meraklısı ruhsuzlar, kimliksizler bekaya değil belaya çanak tutan Türkiye düşmanlarıdır. Bekanın tutup tutmadığını araştıran kansızlar düşmanın içimizdeki uzantılarıdır. 'Nereden çıktı bu beka' diyenler, gitsinler aynadaki iş birlikçi suratlarına baksınlar. Beka Türklüğün var oluşudur. Beka Türkiye'nin istikbalidir. Beka tutmadıysa Türk milleti bir adım ileri gidemez. Bunların gerçekte emelleri de budur. Zillet ittifakının hesap ve beklentisi de bu yöndedir. Ama bunların hesaplarını başlarına geçireceğiz. Beklentilerini yıkıp geçeceğiz. Zillet ittifakına yanılıp yenilip oy veren ya da vermeye niyet eden vatandaşlarımıza bir şey demiyoruz. Onlara hürmetimiz sonsuzdur. Vatandaşa 'terörist' dediğimizi söyleyenler bir defa müfteridir, alçak iddialarını ispatla mükelleftir. Zillet ittifakını oluşturan partiler ve yönetimleri için her sözümüzün ardındayız. Ancak oy veren vatandaşlarımızı istismar edip onlara yalan söyleyenler en hafif tabirle zelildir." dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 23:19
YORUM EKLE