Alexa
banner314

Devlet Bahçeli Talimatı Yerine Getiriliyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 'teşkilatlarına Askıda ekmek' talimatı ve çağrısı karşılık buldu. Bahçeli'nin çağrısı üzerine harekete geçen Diyarbakır ülkücüleri 3 fırında 'Askıda ekmek' kampanyası başlattı.

Devlet Bahçeli Talimatı Yerine Getiriliyor
banner327

Bahçeli tarafından başlatılan "Askıda ekmek" kampanyası karşılık buldu. MHP teşkilatları tarafından Lider talimatıyla başlatılan proje vatandaşlar tarafından da destek buldu.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu tarafından açıklanan yüzde 15’lik zammı eleştiren MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Askıda ekmek projesini başlatıyorum. Hali vakti yerinde her vatan evladı kendisine en yakın ekmek fırınına gitmeli. Eğer iki ekmek alacaksa üç ekmek parası ödemeli. Bir ekmeğin askıya alınmasını fırıncı ile paylaşmalı. Fakir fukara kardeşlerim, durumu yerinde olmayan insanlarımız fırına veya ekmek satılan yerlere gittiğinde bana askıdan bir ekmek verebilir misin diyebilmeli” demişti.

Bahçeli’nin Askıda Ekmek projesine Diyarbakır’dan da destek geldi. MHP milletvekili adayı Mehmet Teyar Karakoç, Bağlar ilçesinde bulunan Zeynel-2 ekmek fırını işletmecisi Metin Çelik, kampanyaya desek başlattı.

Zeynel-2 ekmek fırını işletmecisi Metin Çelik, yapılması planlanan ekmek zammı sonrası televizyonlardan Bahçeli’nin açıklamalarını dinlediğini belirtti. Eski MHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Teyar Karakoç ile görüştükten sonra askıda ekmek projesini hayata geçirdiğini kaydetti. Çelik, “Çok önceden beri bu kampanyaya destek veriyorduk. Bahçeli’nin açıklamalarının ardından, onun çağrısıyla kampanyamızı genişlettik. Bundan sonra da bu şekilde devam edecek. İstanbul fırıncıları zammı hak etmiyor, orada 4 defa zam oldu Diyarbakır’da hiç zam yapmadık. Şuan da Diyarbakır’da ekmeğin tanesi 1 liradır. 3-4 yıldır zarar etmemize rağmen ekmeğin fiyatlarında değişikliğe gitmedik. Bu kampanya biz oldukça devam edecek. Kampanyamıza dışarıdan gelen arkadaşlar katkıda bulunuyor. Örneğin adam bir ekmek alıyor, 5 ekmek parasını da fazladan bırakıyor. Haftadan haftaya para bırakan arkadaşlarımız var. Bu şekil askıda ekmek sürekli bulunuyor ve fakir fukaraya dağıtılıyor. Kampanyanın tüm fırıncılara örnek olmasını istiyoruz” dedi.  

YORUM EKLE

banner307

banner325