Alexa

MHP Belediye Başkan Adayları (2019)

31 Mart 2018 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler kapsamında siyasi partilerin genel merkezlerinde sıkı bir çalışmalar devam ediyor. MHP belediye başkan adaylarının kimler olduğu merak ediliyor.

MHP Belediye Başkan Adayları (2019)

Milliyetçi Hareket Partisi tarafından açıklanan tüm Türkiye'de açıklanan belediye başkan adaylarının isimleri yayınlandı. Ancak heyacanla beklenen henüz açıklanmayan ilçelerde de meraklı bir bekleyiş hakim. 

İttifak yapılacağı haberlerinden sonra belediye başkan aday adayları parti içerisindeki yarışlarını bir tarafa bırakarak bölgelerinde ittifak olup olmayacağını tartışmaya başladı. Siyase partilerin o bölgede bulunan teşkilatlarıda buna göre şekillenerek yerel seçimlere yönelik çalışmalarını yapacak. 

Ak Parti ve MHP arasındaki yerel seçimler kapsamında ittifak münasebetiyle bazı ilçelerde açıklanmayan adaylar merak edilirken diğer taraftan hangi ilçelerde ittifak olacağı da çeşitli kulis haberleriyle yankı buluyor. 

HANGİ İLLERDE ADAY GÖSTERİLMEYECEK?

Cumhur İttifakı'nı yerel seçime taşıyan AK Parti ve MHP hangi illerde ittifak yapacağı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yaptığı görüşmenin ardından netleşmeye başlamıştı. AK Parti İstanbul dışında bugüne kadar açıklamadığı, Adana, Osmaniye, Mersin ve Manisa'da aday göstermeyecek. Ancak AK Parti, henüz adayını açıklamadığı Muğla ve Aydın'da aday gösterecek. MHP ise İstanbul, Ankara, İzmir, Erzurum, Denizli, Muğla ve Aydın'da büyükşehir için aday göstermeyeceği açıklanmıştı.

Bu arada, MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ümmet Akın'ın "Cumhur İttifakı" görüşmeleri kapsamında adaylıktan çekildiğini açıkladı. MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ebru Leman Kalkan’ın adaylıktan çekildiğini açıkladı belirtti.

Murat Özsağlam

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325