Alexa

MHP İttifak Komisyonu Belli Oldu

MHP ittifak komisyonunu belirledi MHP ittifak komisyonuna, Mehmet Parsak, Mustafa Kalaycı, Faruk Aksoy isimlerini seçti.

MHP İttifak Komisyonu Belli Oldu

Milliyetçi Hareket Partisi ittifak komisyonu belirlendi. Mehmet Parsak, Mustafa Kalaycı, Faruk Aksoy isimlerini seçti.

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, MHP'nin Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyeleri arasında da yer alıyordu.

AK PARTİ, 3'ER KİŞİLİK KOMİSYON KURULACAĞINI BELİRTMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli görüşmesi için "Büyük milli mutabakat" ifadesini kullanan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "İki partiden 3'er kişilik komisyon kurulacak." ifadelerini kullanmıştı.

Mahir Ünal şu açıklamaları yapmıştı.

"Önümüzdeki süreçte oluşturulacak olan komisyonlar aracılığıyla bu mesele teknik olarak çalıştırılacaktır. AK Parti uyum yasaları çerçevesinde ittifak konusunu çalışmaktadır. Başlangıç olarak AK Parti ve MHP'nin bu çalışmayı sürdürmek için 3'er kişiden olulşacak bir komisyon kurulması düşünülmektedir. Her şey milletin gözü önünde cereyan ediyor. Biz milletimiz ne diyor ona bakarak, Türkiye'nin bekasını sağlayacak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Büyük milli mutabakatın içinde olacak bütün milli ve yerli unsurlara kapımız açıktır."

Ak Parti'nin İttifak komisyonu henüz ortaya çıkmadı. Ak Parti İttifak komisyonunun da bugün açıklanması bekleniyor.

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre, tartışılan ittifak seçeneklerinden biri, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin dile getirdiği gibi iş birliğinin oy pusulasında görülmesi şeklinde olabilecek. Pusulada ittifak yapan partiler, üst bir çatı başlıkla yer alacak ve altında partilerin isimleri yazılacak.

AK PARTİ'NİN SICAK BAKTIĞI FORMÜL

Seçimlerden önce partiler kiminle ittifak yapacaklarını kamuoyuna açıklayacaklar. Ancak oy pusulasında bu ittifak görünmeyecek. Her partinin seçmeni kendi partisine oy verecek. Ancak partilerin aldığı oylar, ittifakın toplam oyu olarak işlem görecek. Bu formül, AK Partililere daha sıcak geliyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2018, 12:40
YORUM EKLE