Sinop'ta 22-28 Nisan tarihleri arasında düzenlenen U14 Kızlar Türkiye Basketbol Şampiyonası'nın finalinde Botaş Spor, Samsun Canik Belediyesi'ni 66-35 mağlup ederek şampiyon oldu.Maçta 15 sayı ve 10 ribaund ile "double-double" performans sergileyen Botaş Spor'un genç yıldızı Rüya Şükran Güvenç, gösterdiği üstün performansla turnuvanın en iyi oyuncusu seçildi. Bu başarısıyla dikkatleri üzerine çeken Güvenç, gelecek vaat eden bir yetenek olarak ön plana çıkıyor.
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/04/662f977f0d715.png)