Alexa

Milliyetçi Hareket Partisi 50. yılını kutluyor

9 Şubat 1969'da Türkiye siyasetine damga vuran Milliyetçi Hareket Partisi Bugün kuruluşunun 50. yılını kutluyor. MHP, Bazen Milliyetçi Hareket, Bazen ülkücü Hareket olarak gönüllerde doğdu.

Milliyetçi Hareket Partisi 50. yılını kutluyor

1969 yılında 8-9 Şubat ayında Adana´da bir spor salonunda çok büyük hayallerle başlayan bir yolculuğun adı oldu Ülkücü Hareket. Türk siyasetinin en köklü partilerinden biri olan MHP'nin doğuşunu müjdeleyen bir dönüm noktasıdır 9 Şubat... Bugün Adana'da Milliyetçiler, ülkücüler ve MHP'liler tarafından kutlanan 50.yılında Lider Devlet Bahçeli tarafından verilecek önemli mesajlar merak ediliyor.

Türkiye basını yarın adana'da Adana'da yapılacak olan kutlamaların görkemine tanıklık yapacak.

Türk milletinin binlerce yıllık milliyetçilik düşüncesinin siyasal programı"Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben." diyen bir anlayışın kurumsal yapısı olmuştur. Milliyetçi Hareket Partisi'nin tohumu 50 yıl önce Alparslan Türkeş ve arkadaşları tarafından bu topraklarda serpilmiş ve kökleri sulanmıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin kuruluş yıllarından bu güne kadar her zerresinde emek ve çile yine her hareketinde düşmana korku salmıştır. Bazen Milliyetçi Hareket, Bazen ülkücü Hareket olarak gönüllerde de doğan ve yer bulan, Türk Milletinin kurtuluşuna vesile, hayallerine vasıl olması anlamında bir umut olmuştur.

Milliyetçi Hareket, Türk tarihinden aldığı güç ve inançla kararlı, onurlu ve ilkeli duruşuna her zaman devam etmiştir. 50 yıl boyunca bu hareket bu uğurda can vermiş aziz kahramanların gazi ve şehitlerin mirası olmuştur.

9 Şubat 1969 yılında Adana’da doğan MHP 50. kuruluş yıldönümünü yine Adana'da kutluyor.Milliyetçi Hareket Partisi'nin Adana'da ki “50. yıl kutlamaları 8–9 Şubat'ta Onun lideri Devlet Bahçeli'nin de onurlandıracağı, tarihi mesajlar vereceği bir program oluyor.

Ülkücüler, 50 yıllık tarihi boyunca çizgisinde tek kırıklık olmayan bir siyasi teşekkül olmanın onur ve mutluluğunu Adana'da yaşayacak.En ağır çile ve işkencelere, çok büyük sosyal maliyetlere rağmen bu istikamette; Türk Milleti'nin güçlenmesini,huzur ve mutluluğunu tesis etmek gayesinden hiçbir zaman vazgeçilmemiştir.

MHP'nin 50.Yılı kutlu olsun.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 00:26
YORUM EKLE