Alexa

Nice Yıllara MHP

MHP 9 Şubat 1969 (Bugün) Merhum Alparslan Türkeş tarafından kuruldu. Türk'ün birlik ve beraberliğini istemeyen ne kadar mihrak varsa MHP'ye düşman olmuştur.

Nice Yıllara MHP

Milliyetçi Hareket Partisi tam 49 yıl önce 9 Şubat 1969 (Bugün) kuruldu. Milliyetçi Hareket Partisi bu tarihten itibaren Türk siyasî hayatında yerini alarak geleceği aydınlatan çok güçlü bir meşale yakmıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) kurucusu ve ilk genel başkanı Türkeş MHP’yi neden kurmuştur? 

Türk milliyetçiliğinin fikirlerini iktidara taşımak güçlü bir devlet özlemini pratiğe geçirmek için partileşmeyi bir zaruret olarak gören Alparslan Türkeş MHP’yi kurarak milyonlarca ülkücü gencin yetişmesinde ve bu devletin çeşitli kademelerinde bulunmasına sebep olmuştur.

Bütün zorluklara rağmen, işkencelere ve engellemelere rağmen MHP lideri Türkeş’in ve Milliyetçi Ülkücü Hareket’in Türk milletine hizmet azmi hiç eksilmemiştir. DÜN OLDUĞU GİBİ Bugünde MHP Türkiye’nin etkin bir siyasi aktörü olmuştur. Ülkücü Hareketi bölmeye ve itibarsızlaştırmaya kalkışanlar zaman içerisinde kaybolmuşlardır.


MHP kurulduğu günden bugüne bütün zamanlarda her türlü engel ve hücumlara karşı boyun bükmeden hak bildiği yolda yürümüş, dimdik durmuş ve en zorlu zamanlarda bile mücadelesine devam etmiştir.

Nice Yıllara MHP

CKMP'DEN MHP'YE...

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2018, 10:07
YORUM EKLE