İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Beş yıl boyunca verdiği mücadeleler sonucunda Ataocağı, Şefkat Evi, Refakatçi Evi gibi projeleri hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Demirtaş, bu projelerin ‘bitmeyen bir hayal’ olarak görüldüğü günlerden bugünlere ulaşmanın önemine değindi. Proje, özellikle uzak ilçelerden ve kırsal mahallelerden gelen vatandaşların hastane yakınlarında konaklama sorununa çözüm sunacak. Maliyeti 23 milyon TL olan ve 50 yatak kapasiteli bu projenin, dar gelirli aileler için de yatılı kalma imkanı sunacağını söyledi. 2019 yılında borç yüklü bir belediye devraldığını ve mali durumu düzeltmek için sıkı tedbirler aldığını anlatan Demirtaş, pandemi sürecinde yaşanan zorluklara rağmen hizmet ve projelerini sürdürdüklerini ifade etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şavşatlılar Dernek Başkanı Fatih Küçükaltın, İlkadım ve Samsun için birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/02/65d1ed1faaa56.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/02/65d1ed497ebfc.png)
![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/02/65d1ed1faaa56.png)
BAŞKAN DEMİRTAŞ HİZMET ZİYARETLERİNİ ŞAVŞATLILAR DERNEĞİ İLE SÜRDÜRDÜ
Hemşeri derneklerine yönelik hizmet ziyaretlerini sürdüren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Ataocağı, Şefkat Evi, Refakatçi Evi projeleri ‘bitmeyen bir hayal’ deniyordu, ama bugünlere geldik. 5 yılda çok mücadele verdik ve verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyiz” dedi.Yoğun geçen hizmet trafiğine rağmen, ziyaretlerine ara vermeden devam eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, hafta sonu Şavşatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine misafir oldu. Dernek Başkanı Fatih Küçükaltın ve Şavşatlılarla sohbet eden Başkan Demirtaş, şehrin önemli bir eksiği olan Hasta Refakatçi Evi projesi hakkında bilgiler verdi.“3 Tür Hizmet Verecek”
Özellikle hastanelere uzak ilçelerden ve kırsal mahallelerden gelen vatandaşların sorunlarına çözüm olacak projeyi, yaklaşan yerel seçimler öncesinde açılışını yapacağını söyleyen Başkan Demirtaş, “Tepecik Mahallesi, Gebi Caddesi üzerinde, toplam maliyeti 23 milyon TL olan projemiz, 7 kat ve 50 yatak kapasiteli olacak şekilde dizayn edildi. Projemizde, hastane önlerinde, hastane köşelerinde yatakların kenarlarında perişan olan insanları, zaman zaman araçlarında, zaman zaman eş, dostlarının evlerinde kalarak bir şekilde bu süreci geçirmeye çalışan hasta yakınlarını, verdikleri mücadeleye ilçemizde bir son veriyoruz. Hasta Refakatçi Evi’nde 3 tür hizmet vereceğiz. Birinci olarak, vatandaşlar gelip ayaktan hizmet alacak; yani burada duşunu alacak, üstünü değiştirecek, karnını doyuracak ve hastasının yanına gidebilecek. İkinci olarak, dar gelirli aileler burada yatılı kalabilecek. Üçüncü olarak da, doluluk kapasitesine göre bila bedelle vatandaşlarımızın kullanımına açacağız” dedi.![](https://www.kapsamhaber.com/images/files/2024/02/65d1ed497ebfc.png)