Keratin Nedir ve Neden Kullanılır?

Sağlık 26.03.2022, 11:26
Keratin Nedir ve Neden Kullanılır?

Saçlarımız bizim için çok önemlidir. Hem erkek hem kadınlarda saçla ilgili bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Ara ara mevsimsel veya bakımsızlık gibi sebeplerden saçlarımız zarar görür. Keratin derimizin temel bileşimidir. Zarar gören saçlarımıza Keratin bakımı uygulamak oldukça önemlidir. Keratin tedavisi uygulanırken saç proteinle kaplanır. Saçımızın en önemli proteinlerinden biri keratindir. Keratin saç telinin sağlığı için çok önemli bir proteindir. Keratinin yapı taşı aminoasitlerdir. Keratinin eksilmesi durumunda tekrar enjekte etmek oldukça önemlidir.

Keratinin Olumlu Yanları Nelerdir?

Keratin sayesinde yıpranan , zarar gören dokular onarılarak tekrar eski haline döner. Düzenli keratin bakımı yapılması durumunda saçlar daha düzenli , dolgun ve canlı görünür .

Aynı zamanda koruyucu etkeni sayesinde güneşten gelen zararlı ışınlarından koruma için çok ideal bir çözümdür. Keratin uygulaması, içeriği ve daha birçok bilgi için https://www.protein34.com/keratin  sitesini ziyaret edebilirsiniz. Daha detaylı bili alarak sizde saçlarınıza bu uygulama ürününü satın alabilirsiniz.

Yorumlar (0)