Alexa
banner314

"14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun"

Samsun Eczacı Odası Yönetim Kurulu Adına Başkan Ecz. Onur Ferhat Karacan; tüm hekimlerin ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlar kutladı.

"14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun"
banner327

Samsun Eczacı Odası Yönetim Kurulu Adına Başkan Ecz. Onur Ferhat Karacan; tüm hekimlerin ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayarak, İnsanların kaliteli bir yaşam sürmeleri sağlıklı bir birey olmalarından geçtiğini belirtti.

Ecz. Onur Ferhat Karacan'ın yazılı basın açıklaması şöyle:

 Tıp mesleğine gönül vermiş doktorlar ve sağlık çalışanlarının, özveriyle çalışarak insanların sağlık sorunlarını ortadan kaldırılmasına, daha sağlıklı, daha mutlu bir yaşam sürdürmeleri adına göstermiş oldukları çabanın değerine paha biçilmeyeceğini ifade eden Karacan; Sağlık Çalışanlarına yönelik şiddet son zamanlarda oldukça çoğaldığını görmekteyiz.

Türkiye’nin her bir yanında gece-gündüz demeden, canla başla çalışan sağlık çalışanlarının hayatlarının ve sağlıklarının nasıl bir risk altında olduğunu göstermesi bakımından da oldukça çarpıcıdır. Eskiden savaşlarda dahi dokunulmazlığına saygı duyulan sağlık çalışanları günümüzde sürekli hedef gösterilmek suretiyle giderek kronikleşen bir şiddet sarmalının içerisinde görevlerini yerine getirmeye çalışmaktadır. Artık sağlık çalışanlarına yönelik şiddete set çekecek, bu kör şiddetin önüne geçecek nitelikte yapısal önlemlerin vakit kaybetmeden hayata geçirilmesi kaçınılmaz bir hale gelmiştir. 

Tüm engel ve zorluklara rağmen sağlığımızı emanet ettiğimiz; gece  -gündüz demeden bu kutsal görevi onurlu bir şekilde yerine getiren tüm hekimlerin ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlar, başarı çalışmalarının devamını dilerim.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2017, 16:59
YORUM EKLE

banner307

banner325