Alexa
banner314

Bafra'da "İstiklal Marşı" Etkinliği

Samsun'un Bafra ilçesinde "12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı" etkinliği düzenlendi.

Bafra'da "İstiklal Marşı" Etkinliği
banner327

Bafra'da, Belediye Kültür Merkezinde Hasan Çakın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen İstiklal Marşı'nın kabulü programında milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı. Saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu tarafından yapıldı. 

Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ve İstiklal Marşı'nın yazılış hikayesini anlatan sinevizyon gösteriminin ardından öğrenciler tarafından İstiklal Marşı oratoryosu sahnelendi ve şiirler okundu. Öğrencilerin defile gösterisi ile devam eden program hep birlikte "Bir başkadır benim memleketin" isimli şarkıyı söylemesiyle son buldu.

Programa Kaymakam Ali Fuat Türkel, Belediye Başkanı Zihni Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı İlhan Güngör, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, daire amirleri,öğrenci aileleri ve öğrenciler katıldı.


 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2017, 13:00
YORUM EKLE

banner307

banner325