Alexa

Başkan Demirtaş; 'Metruk Yapılara Yer Yok'

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 'Yıkımı gerçekleşen yapıların ardından alanı ve çevresinin temizleyerek ilçemizi daha yaşanılabilir bir hale getiriyoruz' dedi.

Başkan Demirtaş; 'Metruk Yapılara Yer Yok'

İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş'ın talimatların doğrultusunda ilçede tehlike arz eden ve görüntü kirliliği oluşturan metruk yerlerin yıkımına devam ediyor.

İlkadım'da metruk halde bulunan ve ilçe halkının can ve mal güvenliğini tehdit eden kullanılamaz durumdaki terk edilmiş yapılar, tespit edilerek yıkılıyor.

Başkan Demirtaş'ın talimatlarıyla İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri kaderine terk edilmiş metruk yapıları tespit ederek bina sahipleri ile iletişime geçiyor. Gelen şikayet doğrultusunda hareket eden ekipler İlyasköy Mahallesi Fazıl Sokakta kaderine terk edilmiş metruk yapıyı yapılan inceleme sonrası gerekli tedbirleri alarak yıkım işlemini gerçekleştirdi.

DEMİRTAŞ İLÇEMİZİ BİRLİKTE YAŞATALIM

Halkın huzur ve güvenliği yanında ilçemizin değişim ve gelişimi için ilçemizi birlikte yaşatalım diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, '' Birçok tarihi yerleşim yerlerine sahip olan ilçemizde terk edilmiş ve metruk bina sayısı bir hayli fazla. Bu yapıların görüntü kirliliği yaratmasının yanı sıra zamanla madde bağımlıları tarafından mesken tutuluyor. Metruk yapıların bulunduğu mahallelerdeki aileler, kendi çocukları için haklı olarak endişe etmeye başlıyor. İlçenin farklı mahallelerindeki bu metruk yapılara, belirlediğimiz program çerçevesinde ve gelen şikâyetler doğrultusunda müdahale ediyoruz''dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2019, 17:17
YORUM EKLE