Alexa

CHP'li Akcagöz; Kurt Kışı Geçirir Ama Yediği Ayazı Unutmaz

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Tekkeköy'deki yol yapım çalışmaları sırasında, doğalgaz borusunun patlaması sonucu Samsun'un iki gün boyunca doğalgaz kesintisine maruz kalmasını değerlendirdi.

CHP'li Akcagöz; Kurt Kışı Geçirir Ama Yediği Ayazı Unutmaz

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz,  Tekkeköy'de doğalgaz borusunun patlaması sonucu Samsun'a iki gün boyunca doğalgaz verilememesini değerlendirdi.

Akcagöz'ün yazılı basın açıklaması şöyle:

"Karayolları'nın yapmış olduğu çalışma esnasında ana borulardan biri patlıyor. Kamuoyuna açıklanan bu. Vatandaş olarak sebep değil de sonuç daha çok ilgilendiriyor bizi. Millet bu kara kışta soğukta kaldı. Sonuç budur. Çoluk çocuk perişan halde millet tüp kuyruklarında. 2017 yılındayız, millete yaşattıklarına bakın. İşlerin nasıl denetimsiz yürütüldüğünün bir göstergesidir. Bu nasıl hata? Böyle hata olmaz. Elinizde harita yok mu? Doğalgaz borularının geçtiği yerleri bilmiyor musunuz? Ülkeyi adeta savaş atmosferine soktunuz. Elektrikli ısıtıcı ve tüp satışlarının azami oranda arttığını duyuyoruz. Millet bu yoklukta bir de nelere katlanmak zorunda kalıyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) ne iş yapıyor? Büyükşehir Belediye Başkanı yine tek bir kelime etmiş değil. Önce millete kar zulmü yaşattılar, şimdi doğalgaz zulmü yaşatıyorlar. Büyükşehir Belediye Başkanı bu konuda tek bir açıklama yapmadığına göre, sanırsınız başka şehirde yaşıyor." dedi.

Samgaz yetkilileri ve Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklamaları değerlendiren Tufan Akcagöz, " Olay bitti. Millet bu soğuk mevsimde mağdur oldu. Dış kurumların çalışması nedeniyle bu kazanın gerçekleştiğini söyleyen Samgaz, acaba denetleme görevini layıkıyla yerine getirdi mi? Karayolları, doğalgaz borusu bulunan alanda çalışma yaparken, yanında bir Samgaz elemanı var mıydı? Samsun Valisi, sorumlular hakkında idari soruşturma başlatacağını söylüyor. Kamuoyunu teskin etmek için alelacele yapılan bir açıklamadır. Soruşturmanın akıbeti malumdur. Şimdi, mevcut zararı gidermek için ortaya çıkan faturayı Samsun halkının sırtına vurmazlarsa iyi. Elbette sürgit devam etmeyecek. Bunu biliyoruz. Ama onlar da şunu bilsin ki, kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz. Samsun halkı da bu iki günü asla unutmayacaktır. " diye konuştu.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 11:42
YORUM EKLE