Alexa

Kavaklılara Birlik Mesajı

Kavak Dernekler Federasyonu (KADEF) tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen Tirit Yemeği programında Kavaklılar birlik mesajları verdi.

Kavaklılara Birlik Mesajı

Samsun İlkadım Gazi Sosyal tesislerinde gerçekleşen programa Samsun AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti 22. Dönem Samsun Milletvekili Mehmet Kurt, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kavak Belediyesi Meclis Üyeleri, AK Parti Kavak ilçe Başkanı Bülent Yüksel, Kavak Dernekleri Federasyonu Federasyonu Genel Başkanı Op. Dr. Yılmaz Karagöz, Yaşar Doğu'nun oğlu Prof. Dr. Gazanfer Doğu, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Samsun Şube Başkanı Necati Yılmaz, Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven, Eski İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, KADEF Yönetim Kurulu Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, İşadamları ve çok sayıda davetli katıldı.

Program tüm şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşuyla başladı. Açılış konuşmasını yapan Kavak Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Op. Dr. Yılmaz Karagöz, "Kaz tiridinin asıl amacı birliktelik ve beraberliktir. Kaz tiridi yalnız yenmez, mutlaka sofraya birileri davet edilir bu dostluk ve birlikteliğin baki kalması için bizde her sene geleneksel hale getirdiğimiz kaz tiridi programında tüm Kavaklıları bir arada görmekten mutluyuz. Birlikteliğimizi ve beraberliğimizi bozmaya çalışan terör örgütlerine verilebilecek en güzel cevap işte bu kalabalığın, dayanışmanın, mutluluğun resmidir. Bugün burada kaz tiridi yemeği adı altında toplanmamızın da asıl esprisi, birlikte olmamıza vesile olmasıdır. Tirit yemeği nasıl istiyorsanız öyle yenir. Fakat asla yalnız yenmez. Tek başına yenmez. Bu akşam burada yaşadığımız huzur mutluluk ve tarifsiz sevinç sizlerle birlikte olmamız bir araya toplanmamızdır" dedi.


Kavak Dernekler Federasyonu'nun daima yanında olduklarını belirten Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu konuşmasına şu şekilde devam etti; "Birlikteliğin ve beraberliğin simgesi olan Derneklerimize desteğimiz her zaman tamdır. KADEF, birlikteliğimizi ve beraberliğimizin daim kalması için bu tür organizasyonlarda bizleri buluşturmaya devam etmektedir. Bu olay tartışmasız biz Kavaklılar için çok güzel bir duygu. Çünkü nerede olursanız olun Kavaklılar birliktelikten asla vaz geçmemiştir. Konu her ne olursa olsun omuz omuza olmayı başarmıştır. Ayrıca bir sağlıkçı olarak şunu da belirtmem gerekiyor ki Kaz etinin vücudumuza faydası çoktur. Kavak bizim için ne kadar önemliyse gurbetteki hemşehrilerimiz içinde o kadar önemlidir bunun bilincinde olmaya ve ilçeye yaptığımız çalışmaları bu düşünceye göre yapmaya devam edeceğiz. Bu organizasyonda emeği geçen başta KADEF Başkanımız ve Yönetim Kurulu olmak üzere bütün hemşehrilerime saygı ve sevgiler sunuyor, teşekkür ediyorum" ifadelerinde bulundu.
 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2016, 14:49
YORUM EKLE

banner325