Alexa

MHP Asarcık Olağan Kongresi Yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi Asarcık Olağan Kongresi yapıldı. Tek adayın olduğu seçimde Hasan Demirci Asarcık İlçe Başkanı olarak seçildi.

MHP Asarcık Olağan Kongresi Yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi  (MHP) Asarcık İlçe Olağan Kongresi yapıldı. Kongre, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Ülkü Ocakları İl Başkanı Yalçın Altıntaş, ilçe başkanları, il ve ilçe yöneticileri ile çok sayıda partilinin katılımı ile gerçekleşti.

Asarcık Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi toplantı salonunda yapılan seçimlerde tek listeden Hasan Demirci oyların tamamını alarak ilçe başkanlığına seçildi.

Kongre salonunda konuşma yapan MHP İl Başkanı Taner Tekin, Kongrelerin, Alaçam Kongresi ile başladığını belirterek; "Bu hafta yapılan kongrede yeni ilçe Başkanımız ve yönetimine de çalışmalarında başarılar diliyorum. Eski ilçe başkanımıza da  bugüne kadar verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum" diye kaydetti.

Başkan Tekin, 2014 yılında yapılan yerel seçimler sonrasında Samsun'da tek MHP'li belediye olmasına rağmen Şerif Kılağuz Başkanımızın yapmış olduğu hizmetler tüm Samsun'da konuşulmaya ve örnek alınmaya başlandı. İşte MHP'li belediyecilik böyle oluyor. Hizmet böyle yapılıyor. Halka hizmet hakka hizmet düsturu ile yapılıyor. 2019 yılında Samsun'un her yerinde MHP sancağını dalgalandırmaya çalışacağız" diye belirtti.

16 Nisan'da gerçekleştirilecek olan halk oylaması ile ilgili de konuşan Taner Tekin, önemli bir rereferandum sürecine girildiğini kaydederek; MHP'nin misyonu gereği, dün olduğu gibi bugünde, devletin sıkıntıda, vatanın tehlikede olduğu her dönemde Türkiye'de yaşanan yönetim sıkıntılarının sona ermesi kaos ve kargaşanın ortadan kalkması için öncülük ettiğini belirtti.

MHP'nin Türk milleti adına taşıdığı bütün hassasiyetler korunarak bir anayasa metninin hazırlanmasında önemli kilit  görevler üslendiğini belirten Tekin; "Bu anayasa metninde, tek vatan, tek millet, tek devlet, tek bayrak vardır. Bu anayasa Türk'ün anayasasıdır. Altında MHP'nin imzası vardır. MHP'nin imzasını taşıyan bir Anayasa'nın Cumhuriyet'e, Laikliğe  hukukun üstünlüğüne, sosyal devlet anlayışına, Türkiye'nin üniter yapısına ve Türklüğe aykırı olmasının mümkün değildir." dedi.

Başkan Tekin, Bunun teminatın ise, Devlet Bahçeli ve milliyetçi hareket olduğunu ifade ederek; "16 Nisan'da Allah'ın izniyle sandıklardan evet çıkacak güçlü Türkiye'nin dönüm noktası olacaktır" dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE