Alexa
banner314

Samsun Büyükşehir Başkanlığına Sürpriz Aday

AK Partinin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin oldu. Peki Zihni Şahin kimdir?

Samsun Büyükşehir Başkanlığına Sürpriz Aday

Samsun büyükşehir Belediye başkanı Yusuf Ziya yılmaz 24 Haziran'da Milletvekili seçimlerine aday adaylığını koyması ile birlikte boşalan başkanlık koltuğuna kimin oturacağı büyük bir merak konusuydu.

AK Parti Samsun İl Başkanlığı, milletvekilliği aday adaylığı nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Yusuf Ziya Yılmaz’ın yerine Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’i aday olarak göstereceklerini açıklaması Samsun gündemine bomba gibi düştü.

AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Milletvekilliği adaylığı nedeni ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Yusuf Ziya Yılmaz’ın yerine Büyükşehir Belediye Başkanı adayımız Bafra Belediye Başkanımız Zihni Şahin’dir. Hayırlı olsun” ifadeleri kullanıldı.

Büyükşehir Belediye Meclisi yarın (2 Mayıs 2918) olağanüstü toplanarak yeni başkanını seçecek.

Yusuf Ziya yılmaz'dan boşalan başkanlık koltuğuna Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin'in oturacağı kesin gözüyle bakılıyor.

Samsun Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin kimdir? Zihni Şahin, bugüne kadar hangi işlerde görev aldı? Zihni Şahin, ne zamandan beri Bafra'da Belediye Başkanı olarak hizmet veriyor?

Zihni Şahin kimdir?

Samsun Ak Parti İl Başkanlığı tarafından Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına aday olarak gösterilen, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin kimdir?

1954 Yılında Bafra'da doğan Zihni Şahin, İlkokulu Uluağaç köyünde, ortaokulu Samsun'da, liseyi Bafra Lisesi'nden sonra Bursa Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümü mezun oldu. Erzincan Endüstri Meslek Lisesi'nde Müdür Yardımcısı ve matematik öğretmenliği görevlerinde bulunan Şahin, Bafra Lisesi ve Atatürk İlköğretim Okulu'nda uzun yıllar çalıştı.

Uzun yıllar Kızılırmak Dershaneleri'nde Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Kurum Müdürü olarak görev yapan Şahin'in Asıl mesleği eğitimci ve yöneticiliktir. Zihni Şahin, evli ve bir çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2018, 20:54
YORUM EKLE

banner307

banner313