Alexa

Samsun Büyükşehir Belediye Personeli 'EMPATİ' yapacak!

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ, personele yönelik eğitim programlarına bir yenisini ekledi. SAMULAŞ personeli, 'Eğtici Eğitimi' kapsamında 'Empati Eğitimi'nden geçirildi.

Samsun Büyükşehir Belediye Personeli 'EMPATİ' yapacak!

SAMULAŞ personeli, 'Eğtici Eğitimi' kapsamında 'Empati Eğitimi'nden geçirildi. SAMULAŞ AKADEMİ'de 'Eğitici Eğitimleri' kapsamında düzenlenen Empati Eğitimi'nde SAMULAŞ personeline, engelli vatandaşların ulaşım araçlarına inip binerken yaşadıkları sıkıntılar uygulamalı şekilde gösterildi.

SAMULAŞ Genel Merkezi Akademi Salonu'nda ilk olarak, uzman eğitimci tarafından 'Empati' ve 'İletişim'in önemi anlatıldı. Özellikle engelli vatandaşlara yönelik pozitif davranışlar anlatıldı. Eğitime tabi tutulan 16 SAMULAŞ personeli, kurum hizmet binası içerisinden başlayıp tramvaylarda ve otobüslerde engelli vatandaşların yaşadıkları sıkıntıları ve bunlara karşı yapılması gerekenleri uygulamalı olarak gördü.

EMPATİ VE İLETİŞİM

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Genel Müdür Enver Sedat Tamgacı, 'Empati' eğitimini gerçekleştirdik. Konusu itibariyle kurum içerisinde bir ilk olan bu eğitimde personelimiz, empati ile iletişimin önemini ve empatiyi iş hayatlarının bir parçası haline getirmeyi öğrendiler. Ayrıca personelimiz, engelli bireylerin SAMULAŞ'a bağlı ulaşım araçlarında çektikleri sıkıntıları anlayabilmek ve çözümüne yönelik alınması gerekli tedbirleri öğrenmek için sahada son derece başarılı bir uygulama da gerçekleştirdiler" dedi.

HEDEFLER VE VERİMLİLİK

Personelin, kişinin hislerini ve düşüncelerini anlayarak daha hızlı ve etkili çözümler geliştirmelerini amaçladıklarını belirten SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, "Bu tarz eğitimler sayesinde çalışanların normal ve iş hayatlarında çok daha başarılı oldukları bilinmektedir. SAMULAŞ çalışanları da böylece, şirketimizin hedeflerine ulaşmasında çok daha verimli olacaklardır. Doğru iletişimin ilk şartının karşındaki ile empati kurmak, yani kendimizi onun yerine koymak olduğundan hareketle çalışanlarımızın özellikle engelli vatandaşlara yönelik pozitif yaklaşımları son derece önemli" dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2019, 17:05
YORUM EKLE