Alexa
banner314

Samsun, Yağmura Hazırlıksız Yakalandı (Valilikten Açıklama)

Samsun’da birden bastıran yağışlar şehri etkisi altına aldı. Şehirde hayatı olumsuz etkileyen yağışlar Samsunluları hazırlıksız yakaladı.

Samsun, Yağmura Hazırlıksız Yakalandı (Valilikten Açıklama)
banner327

Samsun'da aniden bastıran yağmur şehri olumsuz etkiledi.Türkiye'nin bir çok yerinde sağanak şeklinde etkisini gösteren yağmur Karadeniz bölgesi'nde de sel ve su baskınlarına yol açtı.

Samsun'da öğlen saatlerinde gök gürültüsüyle birlikte başlayan şiddetli yağış, vatandaşları da hazırlıksız yakaladı. Yağmurdan korunabilmek için saçak altlarına kaçışmaya başlayan vatandaşlar ne yapacaklarını şaşırdı. Meteorolojiye göre yağmur Perşembe gününe kadar devam edecek.

Ordu'da ise sabah saatlerinde bastıran sağanak hayatı olumsuz yönde etkiledi. Sabah saatlerinde başlayan yağmur, Ordu Ünye ilçesi, Çaybaşı ilçesi, İnkur ve Yeşilkent Mahallelerinde etkili oldu. 

Samsun Valiliğinden Meteorolojik Uyarı!

Samsun Valiliğinden yapılan Son Dakika açıklama şöyle:

Meteoroloji 10.Bolge Müdürlüğümüzden alınan meteorolojik uyarıya göre; Samsun Merkez ve batı ilçelerinde (21-50 mm) yer yer çok kuvvetli (51-70 mm), doğu ilçelerinde ise şiddetli (76-100 mm) yer yer aşırı yağış (100 mm ve üzeri)  seklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karsı tüm halkımızın dikkatli ve tedbirli olması,  Bu doğrultuda tüm kamu kurum ve kuruluşların personel, araç gereç, malzemelerinin gözden geçirilerek hazır bulundurulması ve iletişim araçlarının ulaşılabilir durumda olması önem arz etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 17:56
YORUM EKLE

banner307

banner325