Alexa
banner314

Samsun, Yönetmen, Senarist Uğur Akça'yı ağırlıyor. (Uğur Akça Kimdir)

DOSDER, Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla gerçekleştiren "Beş Şehir'in Peşinde Yazarlık Okulu" projesi, "Senaryo Yazımı" başlıklı son dersinde Yönetmen, Senarist Uğur Akça'yı ağırlıyor.

Samsun, Yönetmen, Senarist Uğur Akça'yı ağırlıyor. (Uğur Akça Kimdir)

Dost Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (DOSTDER) ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ortaklığıyla yürütülen, açılışını 11 Şubat 2018 tarihinde Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla gerçekleştiren "Beş Şehir'in Peşinde Yazarlık Okulu" projesi, "Senaryo Yazımı" başlıklı son dersinde Yönetmen, Senarist Uğur Akça'yı ağırlıyor. 

11 Şubat 2018 tarihinde Doç. Dr. Dursun Ali Tökel'in sunumuyla başlayan "Beş Şehir'in Peşinde Yazarlık Okulu" projesinin eğitim aşaması 5 Mayıs 2018'de Akça'nın dersiyle sona eriyor. 

Uğur Akça Kimdir?

1978 Samsun doğumlu yönetmen ve senarist. Samsun Belediye Konservatuarı Tiyatro ve Oyunculuk eğitimi aldı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sinema Tv bölümünü özel yetenek sınavını kazandı. Sinema eğitimini Selçuk Üniversitesi'nde tamamladı. “Gölgemi Geri Ver” isimli belgesel filmiyle Aydın Doğan Ödülleri En iyi Belgesel ödülünü aldı.  Film TRT ve CNNTürk kanallarında gösterime girdi. Reklam ve sinema sektöründe metin yazarlığı ve yönetici olarak görev aldı.

Kariyerine yönetmen olarak devam etmektedir. Kendisine ait çeşitli kısa filmleri ve animasyonları bulunmaktadır. Çeşitli çalışmaları:

3+1= 5 (Kısa film)
Gölgemi Geri Ver  (Belgesel Film)
Baharın Kasabası (Stop motion Animasyon kısa film)
Sadaka (Tv Filmi)
Üç Dua (Tv Filmi)
Hasret (Tv Filmi)
Mamalaklar (Cut out animasyon kısa film)
Ana Kuzusu (Tv Filmi)
Kendine Bir Şans Ver ( Tv Filmi)
Ev Ödevi (Tv Filmi)
 Boşu Bir Yerde (Senaryo)

Yamak Ahmet (Tv Dizisi)

Cennet Bahçesi (Belgesel)

YORUM EKLE

banner307

banner313