Alexa

Sarıcaoğlu, İşsizliği Yok Etmenin Formülünü Açıkladı

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu binlerce insanın beklediği işsizliği yok etmenin formülünü açıkladı.

Sarıcaoğlu, İşsizliği Yok Etmenin Formülünü Açıkladı
Kavak Belediyesi Başkanı İbrahim  Sarıcaoğlu,  Şuana kadar 600'e yakın kişiyi değişik yerlere işe veren Kavak Belediyesi bu başarısının formülünü de  açıkladı.

İbrahim Sarıcaoğlu; "Türkiye'nin en önemli problemlerinden birisi olan işsizliği yok etmenin formülünü açıkladı.Sarıcaoğlu konuyla ilgili fonmülünü şöyle açıkladı:

İŞSİZLER BİZE GELSİN

 İlçemizden birçok kişi başka yerlere göç ederken buna seyirci kalamazdık. Ekibimiz ile bir strateji geliştirdik ve iş arayan ile iş verenin arasında bir köprü olduk. Organize sanayi bölgemizde ki fabrikaları tek tek gezip işçi arayan işverenlerimiz den gerekli bilgileri alıyoruz. Belediyemizde kurduğumuz Halkla İlişkiler'e iş bulmak için gelen vatandaşlarımızın pozisyonuna göre buralara yerleştiriyoruz. Şuana kadar 600'e yakın vatandaşımızı bu sayede iş sahibi yaptık. Basın yoluyla birçok kez eleman aradığımızı dile getirdik hatta zabıta birimimiz den anons ile işçi dahi aradık. Amacımız ilçemizdeki işsizliği yok edip başka yerlerde yaşayan vatandaşlarımızı ilçemize geri getirebilmek. İşsiz vatandaşlarımıza buradan yine sesleniyoruz gelin çözüm merkezimize başvurunuzu yapın size uygun pozisyon olduğunda mutlaka geri dönüş yapılacaktır. İlçemize yeni projeler yaparken işsizliğe de çözüm bulmak için bu stratejiyi geliştirdik ve başarılı olduğumuzu da gördük. Rabbim imkan verdiği sürece ilçemizde işsiz kalmayacak" ifadelerini kullandı.

Kavak Belediyesinin kurmuş olduğu çözüm merkezi aynı zamanda işkur kayıtlarını da vatandaşları Samsuna yormadan kendi bünyesinde yapıyor. Kurulan Halkla İlişkiler birimimiz sayesinde vatandaşlardan büyük beğeni toplayan Kavak Belediyesi ilçede yaşayan her vatandaşın her sorununa çözüm getirmek için tüm fırsatları değerlendiriyor. Vatandaşlardan tam not alan Kavak Belediyesi Organize Sanayi Bölgesine yeni yatırımcılar teşvik etmek için tüm imkanları seferber ediyor.
YORUM EKLE