Yandex Metrika

Vali Yardımcısı Genç İçin Samsun Ayağa Kalktı

SAMSUN Vali Yardımcısı Mesut Taner Genç hakkında, geçen ocak ayında bir toplantıda yaptığı konuşma nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından idari soruşturma başlatılmıştı.Samsun Sivil Toplum kuruluşları ortak bildiri yayınladı

Vali Yardımcısı Genç İçin Samsun Ayağa Kalktı
21 Mart 2013 Perşembe 13:37

İSTİKLALİMİZİN VE KURTULUŞUMUZUN İLK ADIMININ ATILDĞI SAMSUN ŞEHRİNİN DEĞERLİ HALKI, SEVGİLİ HEMŞEHRİLERİMİZ, KIYMETLİ BASIN MENSUPLARI,

SON GÜNLERDE SAMSUN YEREL BASININDA SAMSUN VALİ YARDIMCISI SAYIN, MESUT TANER GENÇ’İN, ŞAHSİ VE NEFSANİ VE DE DÜNYALIK, İSTİKBAL VE GELECEK ENDİŞESİ DUYMADAN, SADECE VE SADECE AZİZ TÜRK MİLLETİNE OLAN, SEVGİ VE MUHABBETİNDEN KAYNAKLANAN, SOSYAL MEDYADA YAPMIŞ OLDUĞU, AÇIKLAMALAR GEREKÇE GÖSTERİLEREK, HAKLARINDA SORUŞTURMA BAŞLATILMASI MÜNASEBETİYLE BU BASIN METNİ AŞAĞIDA ADI GEÇEN SİVİL KURULUŞLAR TARAFINDAN KALEME ALINMIŞTIR. BİZLER, ONBİNLERCE ÜYESİ OLAN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI OLARAK, BÖYLE BİR BİLDİRİ VE BASIN METNİ HAZIRLAMAYA MUHATAP OLMAKTAN ÜLKEMİZ VE MİLLETİMİZ ADINA FEVAKLADE RAHATSIZ OLDUĞUMUZU BİLDİRMEK İSTİYORUZ.

DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİMİZ;

75 MİLYON VATANDAŞIMIZIN İZLEDİĞİ ULUSAL TELEVİZYON KANALLARININ KARŞISINA GEÇEREK, DEVLETİMİZİN EN TEPESİNDEKİ GÖREVLİLERİNİ VE DEVLET ADAMLARINI HEDEF ALAN SİNKAFLI VE HAKARETHAMİS SÖZLERİ İLE GÜNDEME GELEN DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINA KARŞI HİÇ BİR ADLİ VE İDARİ İŞLEM BAŞLATILMAZKEN, İL MENİYET MÜDÜRÜ’NÜN ÖLEN TERÖRİSTE AĞLAMAYANIN İNSANLIĞINDAN ŞÜPHE EDERİM SÖZLERİNİ GÖRMEZDEN GELİNİRKEN, TBMM’DE TÜRK MİLLETİNİN VE TÜRK DEVLETİNİN, EN YÜCE VE ALİ DEĞERLERİNE MEYDAN OKURCASINA HAKARET EDENLERE KARŞI HİÇ BİR HUKUKİ GİRİŞİMDE BULUNULMAZKEN, HİÇ KİMSEYİ ŞİDDETE VE SUÇA TEŞVİK ETMEDEN, SADECE VE SADECE VATANSEVER VE MİLLİYET PERVER DUYGULARI İLE, DEVLETİMİZE MEYDAN OKUMAK ADINA MÜSLÜMAN MAHELLESİNDE SALYANGOZ SATMAK ANLAMINA GELECEK ŞEKİLDE, BDP’Lİ MİLLETVEKİLLERİNİN İLİMİZE YAPMIŞ OLDUKLARI SÖZDE ZİYARET SONRASINDA VATAN- MİLLET SEVDALISI HER SAMSUNLU HEMŞEHRİMİZİN DUYGULARINA TERCÜMAN OLARAK VE ONLARDAN BİRİSİ GİBİ DÜŞÜNEREK, SOSYAL MEDYADA PAYLAŞMIŞ OLDUĞU BİR FİKRİNDEN DOLAYI HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILMASINI ESEF VE ABESLE KARŞILIYORUZ.

SÖZÜM ONA DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜKLER ADI ALTINDA, DEVLETİMİZİN ÜNİTER YAPISINI, MİLLETİMİZİN BİRLİĞİNİ VE VATANIMIZIN BÜTÜNLÜĞÜNÜ TARTIŞMAYA AÇANLARA, ELİNE SİLAH ALMIŞ DEVLETE İSYAN ETME ADINA, DAĞA ÇIKMIŞ AMA GÜYA SUÇA BULAŞMAMIŞ TERÖRİST VE TERÖRİST YÖNETİCİLERİNE AF GÜNDEMİNDEN MÜTEVELLİT, TOPLUM MÜHENDİSLİĞİ YAPILARAK MİLLETİMİZ SÖZDE AÇILIM SAFSATASIYLA BİR TAKIM GELİŞMELERE HAZIRLANIRKEN, SAYIN VALİ YARDIMCISI MESUT TANER GENÇ’İN YAPMIŞ OLDUĞU AÇIKLAMALARI, FİKİR VE DÜŞÜNCE HÜRRİYETİNDEN AYRI, DEVLET BÜYÜKLERİNE HAKARET GİBİ ALGILAMA ABESLİĞİ, HİÇBİR MANTIKLA VE AKLISELİM ANLAYIŞLA AÇIKLANAMAZ.

DÜNYA MİLLETLER MÜCADELESİNİN ARENASIDIR. MİLLİYETÇİLİK DE BU MİLLETLER MÜCADELESİNDE KENDİ MİLLETİNİN ÇIKAR VE MENFAATLERİNİN YANINDA OLMAKTIR. DEVLET ADAMLARI, DIŞİŞLERİ VE ÜLKELERİN SİLAHLI KUVVETLERİ DE BU ÇIKAR VE MENFAATİ TEMİN İÇİN ÇALIŞIRLAR. BU GÜN HALA YÜRÜRLÜKTE OLAN ANAYASAMIZIN BİZE YÜKLEMİŞ OLDUĞU YASAL SORUMLULUK VE BİR ANAYASAL HÜKÜM OLARAK, ASLI BİZ OLAN SAYIN VEKİLLERİMİZN DE YEMİNDE YER ALAN TÜRK MİLLEYETÇİLİĞİNE KANUNİ BİR SORUMLULUK ÖTESİNDE GÖNÜLLÜ VE ŞEREFLİ OLARAK BAĞLIYIZ. BİZ DÜNYADAKİ MİLLETLET MÜCADELESİNDE TÜRK MİLLETİNİN MENFAATLERİNDEN YANAYIZ. BİZİM TARAFIMIZ, TÜRK MİLLETİNİN TARAFIDIR. BİZİM TARAFIMIZ, TAMAMEN VATANSEVER VE MİLLİYETPERVER İÇERİKLİ BU AÇIKLAMA DOLAYISYLA SAYIN VALİNİN TARAFIDIR. BİZLER BU SORUŞTURMANIN SADECE SAYIN VALİ YARDIMCISI MESUT TANER GENÇ’E YÖNELİK OLMADIĞINI, ONUN ŞAHSINDA TÜM VATANSEVER- MİLLİYETPERVER İNSANLARA YÖNELİK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ.

BİZLER; SAYIN VALİ YARDIMCISININ AÇIKLAMALARINI, TAMAMEN DEVLETİNİN İTİBARINI VE MİLLETİNİN ONURUNU KORUMAK ADINA HİSSİYATINI BİLDİREN, BİR FİKİR VE DÜŞÜNCE HÜRRİYETİ OLMANIN ÖTESİNDE, DEVLETİN TEMSİLCİSİ OLAN İL VALİSİNİN YARDIMCISI OLARAK, AYNI ZAMANDA GÖREV VE SORUMLULUĞUNUN GEREĞİNİ YAPTIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ. SAYIN VALİ YARDIMCISININ BU OLAYDAN DOLAYI CEZALANDIRILMASI, VATAN VE MİLLET DÜŞMANLARINI CESARETLENDİRECEKTİR. UMARIZ VE TEMENNİ EDERİZ Kİ; SAYIN VALİ YARDIMCISI, AÇILIMA KURBAN EDİLEN VATANSEVER BÜROKRATLAR ARASINA GİRMEZ.

BU DUYGU VE DÜŞÜNCELERLE, SORUMLULUK SAHİBİ, AKLI SELİM; VATANSEVER, MİLLİYETPERVER YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ. İSTİKLAL VE KURTULUŞ MÜCADALESİNİN TEMELLERİNİN ATILDIĞI SAMSUN İLİNİN MÜLKİ İDARE AMİRLERİ ARASINDA YER ALAN SAYIN VALİ YARDIMCISI, İSTİKLAL VE KURTULUŞ MÜCADELEMİZE MEYDAN OKUYANLARA KARŞI, SAMSUN’LU HEMŞEHRİLERİMİZİN HİSSİYATINA TERCUMAN OLAN, SOSYAL MEDYADAKİ, BU AÇIKLAMASINDAN DOLAYI, TEK SERMAYESİ VE SİYASİ VAROLUŞ GAYESİ, TÜRK MİLLETİNE DÜŞMANLIK BESLEYENLERİ SEVİNDİRECEK; TÜRK MİLLETİNE SEVDALI OLANLARI ÜZECEK UYGULAMALARIN MUHATABI OLMAZ.

HERKES ŞUNU BİLSİN Kİ, TÜRK MİLLİYETÇİLERİ DEVLETİNİN ÜNİTER YAPISINI VE BEKASINI, MİLLETİNİN BİRLİĞİNİ, VATANIN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNÜ KORUMAK İÇİN MEŞRU YOL VE YÖNTEMLERLE GEREĞİNİ DÜN YAPMIŞTIR, BU GÜN DE YAPACAKTIR, YARINLARDA DA YAPMAYA DEVAM EDECEKTİR.

KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR.

Açıklama da İmzası Olan Sivil Kuruluşlar;

1​ Türk Ocağı

2​ Ülkü Ocakları

3​ Balkan Türkleri Derneği

4​ Türkiye Kamu-Sen

5​ İlkadım Kent Konseyi

6​ Türkav

7​ Ülkü-Tek

8​ Samsun Madeni Sanatkârlar Odası

9​ Samsun Mobilyacılar Odası

10​ Samsun Hurdacılar Odası

11​ İşçi Emeklileri Derneği

12​ Samsun Kültür ve Sanat Platformu

13​ Samsun Mübadele Derneği

14​ Samsun Ticaretliler Derneği

15​ Samsun Eğitim Derneği

16​ Türk Eğitim-Sen

17​ Türk İmar Sen

18​ Türk Tarım-Orman Sen

19​ Türk Haber Sen

20​ Türk Sağlık Sen

21​ Türk Kültür Sanat Sen

22​ Türk Enerji Sen

23​ Türk Ulaşım Sen

24​ Türk Büro Sen

25​ Türk Diyanet Vakıf Sen

26​ Türk Yerel Hizmet Sen

27​ Milliyetçi Avukatlar Grubu

 

Vali Yardımcısı Genç İçin Samsun Ayağa Kalktı Başlıklı Haber Samsun Haberleri Kategorisinde Yayınlanmaktadır. Samsun'daki Gelişmeleri Yakından Takip Etmek ve Benzer Nitelikteki Güncel Samsun Haberleri İçin Samsun Haberleri Kategorisini Ziyaret Edebilirsiniz.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.