Yandex Metrika

Büyükataman: 'Erdoğan Seçim Meydanlarında AKP Borazanlığı Yapıyor'

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman “Diyanet’in açıkladığı fıtır sadakası miktarı ve asgari ücret miktarına” ilişkin açıklama yaptı.

Büyükataman: 'Erdoğan Seçim Meydanlarında AKP Borazanlığı Yapıyor'
30 Mayıs 2015 Cumartesi 15:56

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman “Diyanet’in açıkladığı fıtır sadakası miktarı ve asgari ücret miktarına” ilişkin yaptığı açıklamada Milletimizin kaderin dönüm noktasında yer aldığını söyledi. 

Büyükataman: "7 Haziran seçimlerinde milletimizi ekonomik çöküşe, siyasi kaosa, bölünmeye, hırsızlığa, edepsizliğe, yandaşlığa, İslam’ı bahane ederek İslam’a zarar vermeye dur diyecektir."dedi.

İsmet Büyükataman açıklamasına şöyle devam etti.

Bu süreçte Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden “AOÇ’nin muhtarı” Tayyip Erdoğan da seçim meydanlarına çıkmış AKP borazanlığı yapmaktadır. Kukla Başbakan’ın basiretsizliğini kendisi de fark etmiştir. Cumhurbaşkanı istediği kadar meydanlarda iftiralar atsın halkımız “ak” ile “kara”yı, “hak” ile “batıl”ı, “doğru” ile “yanlış”ı bu seçimde ayıracaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak ülkede toplumsal birliği yeniden sağlamak, ekonomideki kölelik düzenine son vermek için yola çıkmış bulunuyoruz. Bu yolda yıllardır fedakâr bir şekilde ülke ekonomisine hizmet veren asgarî ücretli kardeşlerimizi asgarî yaşam seviyesine çekecek bir miktar olan 1400 TL’yi Milliyetçi Hareket Partisi iktidarında vermeyi bir borç bilmekteyiz.

Milliyetçi Hareket’in bu açıklamasından sonra Kukla Başbakan Davutoğlu hemen itiraz etmiş ve “Asgarî ücret bu miktara yükseltilirse yabancı yatırımcı ülkeyi terk eder.” diyerek işçi kardeşlerimizi hem tehdit etmiş hem de kendilerine sefaleti uygun gördüklerini acı bir şekilde göstermiştir.

Aziz İslam toprakları bir mübarek Ramazan’ın daha arifesindedir. Gönüllerimiz kandil gecelerinin ışığıyla aydınlanırken kalplerimiz Ramazan’ın gelişini sabırla beklemektedir.

Bildiğimiz üzere dinimizde fıtır sadakası, Ramazan bayramına kavuşan ve temel ihtiyaçlarının dışında belli bir miktar mala sahip olan Müslümanların, kendileri ve velâyetleri altındaki kişiler için, yerine getirmekle yükümlü oldukları malî bir ibadettir.

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığınca 2014 yılı Ramazan ayının başlangıcından 2015 yılı Ramazan ayının başlangıcına kadar en düşük sadaka-i fıtır miktarı 10,00 TL (On lira) olarak belirlenmiştir. Miktar belirlenirken hadis-i şerifler, ülkenin mevcut sosyal-ekonomik hayat şartları ve bir kişinin günlük asgari gıda ihtiyacı göz önüne alınmıştır.

ÇOLUK ÇOCUĞUN OKUL MASRAFLARINI KİM KARŞILAYACAK?

Şimdi Diyanet İşleri Başkanlığının resmî sitesinden alınan bu bilgilerin ışığında 4 kişilik bir ailenin günlük gıda ihtiyacı 40 TL’dir. 1 aylık ihtiyacı ise 1200 TL’dir. Asgari ücretin ne kadar olduğunu tam olarak bilmediği için yaklaşık olarak diye konuşan Erdoğan’ın iktidara gelmeden önceki çay ve simit hesabı da hâlâ aklımızdadır.

Zamanın birinde ne diyordu Sayın Erdoğan; “Bu zalim yönetim bu aziz millete bir bardak çayla bir simidi bile layık görmüyor. Bunların izinden nasıl gideceksiniz? Evin kirasını kim ödeyecek, su parasını kim ödeyecek, elektrik parasını kim ödeyecek? Çoluk çocuğun okul masrafını kim karşılayacak?”

İlk ve son defa olmak üzere Erdoğan’a katılıyorum. Erdoğan’ın o gün söyledikleri aslında bugüne bir hitaptır.

Asgari ücretli kardeşim gönlünü ferah tut, safını iyi belirle. Milliyetçi Hareket milletine her şeyin en iyisini layık gören harekettir. İktidarımızda emeğinin karşılığını alacaksın. Çoluk çocuğuyla yürütenlere olma, bizimle yürü!


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.