Alexa

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Baş Eğmeyeceğiz!

Yeni Zelanda'daki iki camiye yönelik terör saldırısıyla ilgili sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İbadette olan masum Müslümanları buldun, elinde silahla gittin taradın. Ahlaksız, alçak. Müslümanlar olarak asla baş eğmeyeceğiz ama asla bu alçakların seviyesine de düşmeyeceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Baş Eğmeyeceğiz!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Demokrasi Meydanı'nda düzenlediği mitingte, eni Zelanda'daki iki camiye yönelik terör saldırısında 3 Türk'ün yaralandığını belirten Erdoğan, "Bu katil bildiri yayınlamış, tüm Müslümanlarla birlikte ülkemizi, milletimizi, şahsımı da hedef alıyor." dedi.

YENİ ZELLANDA KATLİAMINDA 3 TÜRK YARALANDI

Gaziantep'in baş verdiğini ama baş eğmediğini belirten Erdoğan, "Hiçbir cephede bozguna uğramayan Antep. Şehrini savunurken verdiği 6 bin 317 evladını bir gül bahçesine ekercesine toprağa veren Antep. Şehitkamillerin, Şahinbeylerin, Karayılanların ve daha nice yiğidin bayraklaştığı Antep." diyerek başladığı konuşmasında, Yeni Zelanda'daki iki camiye yönelik terör saldırısında 3 Türk'ün de yaralandığını belirtti. Erdoğan, "Bu katil bildiri yayınlamış, tüm Müslümanlarla birlikte ülkemizi, milletimizi, şahsımı da hedef alıyor." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni Zellanda da yapılan katliamla ilgili  sert mesajlar vererek şöyle konuştu: "Her yerin bomba olsa ne yazar. İbadette olan masum Müslümanları buldun, elinde silahla gittin taradın. Ahlaksız, alçak, sen kolayı seçtin. Müslümanlar olarak asla baş eğmeyeceğiz ama asla bu alçakların seviyesine de düşmeyeceğiz." şeklinde konuştu.

'Bir terör devleti aranıyorsa o da İsrail'dir'

"Netanyahu zalimdir. Eğer dünyada zulmeden bir ülke aranıyorsa o da İsrail'dir, bir terör devleti aranıyorsa o da İsrail'dir." ifadelerini kullanan Erdoğan, "İsrail'in başındaki soyguncu var ya, yargılanan var ya, her türlü yolsuzluktan yargılanan bir Başbakanları var ya, onun oğlu da 'İstanbul, Bizans'ın başkenti bir Hristiyan şehridir' diye tweet atıyor. Be ahlaksız, siz Filistin'in tamamını işgal ettiniz. Kökeni, inancı, meşrebi ne olursa olsun günahsız her masum insanın ölümüne karşı aynı ilkeli duruşu sergileyeceğiz." dedi.

Anadolu Ajansı

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 16:41
YORUM EKLE