Alexa

Erdoğan "Aşırı uçların hepsinden uzağız"

Başbakan Erdoğan ile BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş arasında “El Nusra” polemiği

Erdoğan
 Demirtaş, Türkiye'nin militanlara destek verdiğini savunarak "9 El Nusra üyesinin adreslerini verebilirim" dedi. Erdoğan ise "PKK’lıların adreslerini versin. Onları daha iyi bilir" karşılığı geldi.

Türkiye’nin Suriye’deki El Kaide’yle bağlantılı El Nusra isimli örgüte destek verdiği iddiası AK Parti ile BDP arasındaki tansiyonu yükseltti. Tartışmanın fitilini, BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın, Türkiye'nin El Nusra'ya destek verdiğini iddia eden sözleri ateşledi.

Demirtaş, şöyle konuştu: “Türkiye, El Nusra'yı desteklemediğini söylüyor ama Ceylanpınar sınırı El Nusra'ya açıktır. Bunu bir görüşmede ben bizzat bir bakana söyledim. Bunun aksini iddia ederlerse şu an size adresini verebilirim. 9 El Nusra üyesi şu anda Ceylanpınar'da bir evdedir. İstiyorsanız hemen gidelim bakalım.”
Bu sözlere yanıt veren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Aşırı uçların hepsinden uzağız" dedi.
Erdoğan, şunları söyledi: Bizim bir defa aşırı uçların hiçbirine yakın olmamızı kimse lütfen konuşmasın. Biz aşırı uçlar nerede olursa olsun, ister ülkemizde olsun, ister diğer ülkelerde olsun, hepsine karşıyız. Hepsinden uzağız.”
BDP Eşbaşkanı’na tepki gösteren Erdoğan, “PKK’lıların adreslerini versin. Onları daha iyi bilir" şeklinde konuştu
Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2013, 16:45
YORUM EKLE

banner325