Alexa
banner314

Erdoğan, Yeni İsimler Üzerinde Konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletvekili adaylığı konusunda ağırlıklı olarak yeni isimlerin olup olmayacağını sorusuna yanıt vererek; “Ankara’da parlamentoya bile doğru dürüst gelmeyen bir ekiple yürümeyi düşünmüyoruz” dedi.

Erdoğan, Yeni İsimler Üzerinde Konuştu

İngiltere ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı’nda düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ankara’da parlamentoya bile doğru dürüst gelmeyen bir ekiple yürümeyi düşünmüyoruz” 

Biz hücre yenilemesini başaran bir partiyiz.

Erdoğan, milletvekili adaylığı konusunda ağırlıklı olarak yeni isimlerin olup olmayacağının sorulması üzerine, “Yeni isimler noktasında bu iki kere iki dört. Biz hücre yenilemesini başaran bir partiyiz. Mevcut ile yetinen değil, kadrosunu, hücrelerini sürekli yenileyen, güçlendiren nerede eksikliklerimiz var, aksamalarımız var bunları gidermeye çalışan bir siyasi partiyiz. Dolayısıyla burada da nerede aksama varsa, nerede sıkıntılar varsa bunları gidermek suretiyle yeni bir kadro ortaya koymanın gayreti içerisinde olacağız. Bir defa biz siyasette kadroyu Ankara’ya milletvekili taşımak olarak görmüyoruz. Böyle bir şey olmaz. Siyasette milletvekilliği sorumluluğunu üstlenmiş olan arkadaşlarımız bir defa kesinlikle bu işin hakkını dört dörtlük vermeli. Ankara’ya taşınıp, Ankara’da parlamentoya bile doğru dürüst gelmeyen bir ekiple yürümek, böyle bir şeyi düşünmüyoruz. Bu konularda kimlerin zaafları olmuşsa, kimler bu konularda falso yapmışsa tabii ki onlarla artık yürümek mümkün değil. Onun için kadroyu tazelemek bizim için önemli” ifadelerini kullandı.

"Annesiz olmak gerçekten çok zor"

Anneler Günü'nü de kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Anneleri hayatta olanlara tavsiyem: Annelerinizin ayaklarının altını öpün, cennetin kokusu alın. Ölenler de annelerini dualarından uzak tutmasınlar. Annesiz olmak gerçekten çok zor. Tüm annelere saygılarımı sevgilerimi sunuyorum, ellerinden öpüyorum” şeklinde konuştu.  

Kaynak: İHA

YORUM EKLE

banner307

banner313