Alexa

Meral Akşener'in Ülkücülere 'Haydut' Sözüne Tepkiler Büyüyor

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar milletvekili Mehmet Taytak, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in MHP ve Ülkücüler için kullandığı "HAYDUT" nitelendirmesine çok sert tepki göstererek, "Ülkü Ocakları'na düşman olan, Türk'e düşmandır" dedi.

Meral Akşener'in Ülkücülere 'Haydut' Sözüne Tepkiler Büyüyor

Mehmet Taytak,"Haydut diye nitelendirdiğin Ülkü Ocakları, ilim, irfan yuvasıdır" dedi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Partisinin Kurultayı’nda, “Sizin nereniz milliyetçi? Bir kişiye, beş kişi saldıran haydutlardan, ne milliyetçi olur, ne de adam olur. Siyasetçi yetiştireceğine, haydut yetiştiren zihniyetten, ne milliyetçi olur, ne de adam olur." ifadelerini kullanmıştı.

ÜLKÜ OCAKLARI İLİM İRFAN YUVASIDIR

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar milletvekili Mehmet Taytak, Genel Başkan Akşener'e sert tepki göstererek, "Haydut diye nitelendirdiğin Ülkü Ocakları, ilim, irfan yuvasıdır" dedi. MHP'li Taytak Twitter'dan açıklamalarda bulundu MHP'li Taytak'ın açıklamaları şu şekilde: Haydut diye nitelendirdiğin Ülkü Ocakları, ilim, irfan yuvasıdır. Zalime yavuz, mazluma yunustur. Haine düşman, bölücüye hasımdır. Ülkü Ocakları'na düşman olan, Türke düşmandır. hdp, Kürt siyasi hareketinin temsilcisi, MHP ve Ülkü Ocakları haydut öyle mi? dedi.

ÜLKÜCÜLER BU ZAVALLILARA ACIMAKTADIR

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman ise konuyla ilgili gösterdiği sert tepkide; "Ülkü Ocakları'ndan haydut çıkmaz. Ülkü Ocakları ne yaptığını bilen, ne söylediğini bilen, nereye ulaşmak istediğinin bilincinde olan muazzam bir fikir ekolü, köklü bir eğitim yuvasıdır." ifadelerini kullanarak, Ülkücülüğün bir fikir sistemi, Türk Milliyetçiliğinin bir şuur meselesi olduğunun idrakinde olmayan bu zevatları ancak seviyeleri kendisi gibi başlangıç düzeyinin de altında olanlar alkışlamaktadır. Gerçek Türk Milliyetçileri, hele Ülkücüler bu zavallılara acımakta, bunların ağızlarından Türk Milliyetçiliği ve Ülkücülük kavramlarını duydukça bunlara nefreti artmaktadır." dedi.

ENGİNYURT: KÖTÜLÜKLERİN ANASI

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ise sosyal medya hesabından verdiği mesajda; MHP, "Haydut besliyor" demiş kötülüklerin anası Meral. Haydutlar asi olur, satan olur,hain olur, KAÇAK olur, dönek olur. Hamdolsun MHP de böylesi sayen de kalmadı. Haydut arama boş yere, sağında solunda yeterince var.

MHP, VATANA SEVDALI BOZKURTLAR YETİŞTİRİR.

13 Yaşımızda Haydutlara savaş açtık. Çıktığımız yolda ne korktuk,ne de kaçtık. Ülkücü dediler bize, hep önde yer aldık. İdam sehpasın da dahi, Allahükber diye haykırdık. Düşman olanın bile, mertinden keyif aldık Siyaset diye, Haydut diyen aklı kaçık. Alayınıza yazıklar ki yazık. ÜLKÜ OCAKLARI; Namus, Şeref, Onur, Vatan Sevdalısı, Akıl, Bilgi, Dürüstlük  demektir. Haydut arayan, kendi evladına baksın. Devlet Bahçeli'nin evlatlarından "Haydut yetişmez"

Meral Akşener MHP haydut yetiştiriyor derken; o salonda bulunan siz! Koray Aydın Müsavat DERVİŞOĞLU, Metin Ergün Cumali Durmuş Cezmi Polat, Seyit Yücel Vs. siz bunun neyini alkışladınız? Yoksa, MHP' de haydut olarak yetişdinizde, eşkiyalığa terfinizimi alkışladınız? YAZIKLAR OLSUN.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE