Yandex Metrika

MHP, İstanbul 1. bölge milletvekilleri halkla buluştu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul 1. bölge milletvekili adayları, Kartal Sahili'nde bulunan Çeçenistan Parkı'nda gerçekleştirilen törenle tanıtıldı.

MHP, İstanbul 1. bölge milletvekilleri halkla buluştu
30 Nisan 2015 Perşembe 16:25

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul 1. bölge milletvekili adayları, Kartal Sahili'nde bulunan Çeçenistan Parkı'nda gerçekleştirilen törenle tanıtıldı.

Tanıtım toplantısına MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul 1. bölge milletvekili adayı Semih Yalçın ile diğer 30 milletvekili adayı ile partililer ve vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan MHP İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, 7 Haziran'ın Türk'ün kurtuluş günü olacağını söyleyerek şöyle konuştu: “iradesini Milliyetçi Hareket Partisi'nden yana kullananların iradesini sandıkta çalıyorlar. Buna müsaade etmeyeceksiniz. Bunlar tek tek çalmazlar, bunlar toptan götürürler. Onun için buna müsaade etmeyeceğiz. 21 yıldır Adalet ve Kalkınma Partisi'nin zihniyeti İstanbul'un yerelde iktidarı. İstanbul'un 21 yıl önceki siluetini hatırlayın, bir de bugünkü halini hatırlayın. 21 yıldır aymazca bu coğrafyanın, bu medeniyet şehrinin değişimini görün. Her yeri bina yaptılar oksijen alanlarımızı elimizden aldılar, park alanları yok. Burası deprem bölgesi olmasına rağmen toplanma alanları kalmadı. Yandaşlarına, belediyedeki şirketleri olan KİPTAŞ'a, Emlak Konut Gayri Menkul Yatırım Ortaklığı'na, TOKİ'ye bu araziler peşkeş çekildi. Yarın Allah korusun bir deprem olduğunda toplanma alanı bulamayacağız. Yani bunlar kupon olarak gördükleri bütün arazileri, oksijen alanı olarak değil, yeşil alan olarak değil, bir rant alanı olarak düşündüler. Din sömürüsü yapan, milletimizin inançlarını sömüren ama Allah'ın bütün yasaklarını da meşru kılacak anlayışa sahip olan bir siyasi iktidar ile karşı karşıyayız. Şimdi çalıyorlar ama yapıyorlar diyorlar. Çalmak, hırsızlık, kul hakkı yemek dinde haramdır, günahtır. Günahı, haramı meşrulaştırıp helal göstermek Allah'a şirk koşmak mıdır, değil midir. O zaman kendilerine göre bir değerlendirme yapan, inançları da kendi değerlendirmeleri doğrultusunda yönlendiren bir siyasi parti ile Milleytçi Hareket Partisi, 7 Haziran'da hesaplaşacak. Milliyetçi ülkücü camia 7 Haziran seçimlerine ülkenin kurtuluşu ve aydınlık geleceğimiz adına mücadele veriyor. Bunlar ise yarınlarda Türk hukukunun karşısında yargılanmamak için mücadele veriyorlar. Canhıraş gayretleri ve mücadeleleri, anketler sonuçlar hep önlerindedir. Ne kadar aldatırlarsa aldatsınlar milleti, ne kadar kandırırlarsa kandırsınlar, ne kadar algı ile yönetmeye kalkıp ta oyumuzu düşük göstermeye çalışsalar bile en düşük yüzde 18 gösterebiliyorlar. Bunların 18 gösterdiği yerde Milliyetçi Hareket'in oy oranını varın siz hesaplayın. Milliyetçi Hareket Partisi Allah'ın izniyle 7 Haziran'da iktidar olacaktır."

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul 1. bölge milletvekili adayı Semih Yalçın da yaptığı konuşmada 13 yıllık bir fetret dönemi sonrasında mevcut siyasi iktidarın Türkiye'yi uçurumun kenarına getirdiğini ileri sürerek şunları söyledi: “Bu ülkede bu asil millet 13 yıldır zülm altında inlemektedir. Aslında bu 13 yıllık sıkıntılı dönem artık meşru ve demokratik ilkeler çerçevesinde 7 Haziran'da ortadan bütün sonuçları ile kaldırılmak suretiyle önemli bir fırsatı yakalamıştır. Bu anlamda düşündüğümüzde Milliyetçi Hareket Partisi 7 Haziran seçimlerini bir karar anı, çok önemli bir milat ve bir menzil olarak mütalaa ediyor. Mevcut siyasi iktidar elindeki iktidar nimetinin artık ortadan kalktığını, elinden kalktığını görmeye başlamış, her türlü yolsuzluğu, her türlü sıkıntıyı çıkarma peşine düşmüştür. Karanlık ve kaçak sarayın mukimi sözde tekrar bir milliyetçilik algısını yerleştirme kaygısına düşmüş, ayaklarının altına aldığı o güzelim fikriyatımızı tekrar 'masa başında PKK ile oturmadık', 'biz oturduğumuz takdirde bu devlet ve millet bölünür' şeklinde tam bir Tayyip klasiği, tam bir geçmişte verdiği örneklerde olduğu gibi takiyye içerisine girmiştir. 'Oslo' bir masa başıdır, İmralı ayak yoluna çevrilmiştir ve bir masa başıdır. Kandil'de yapılan görüşmeler masa başıdır, PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile yapılan görüşmeler bir masa başıdır. Daha da önemlisi Dolmabahçe fotoğrafı tıpkı Habur fotoğrafı gibi bir ihanet resmidir. Bunları yapan ve bu güne kadar hiç çekinmeksizin açık ve aleni teröristle pazarlık yapan bir zihniyet 7 Haziran Seçimleri yaklaştığında bunları yapmadığını iddia etmek suretiyle tekrar Türk milliyetçiliğine sarılır olmuştur. Yolsuzlukları sorgulama ve çözüm sürecini tamamen ortadan kaldırma noktasında millete söz veriyoruz. Bu güne kadar sizlere ne söz verdiysek hepsini gerçekleştireceğiz. En büyük iddiamız da 2002 de yoksulluğu ortadan kaldırmak üzere gelen bu siyasi iktidarın 13 yıl sonra kendileri için bir saadet zinciri oluşturmuş olmaları, o akrabalarına, bakanlarına, bakan çocuklarına verdikleri, onları kalkındırdıkları gerçeğini yargı eleğinden geçirmek olacaktır.”

Program adayların tanıtımının ardından sona erdi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.