Alexa


MHP İstanbul Belediye Başkan Adayları Başarılı mı?

MHP İstanbul İlçe belediye başkan adaylarının açıklanmasının ardından kolları sıvayan MHP'li Belediye Başkan Adayları, Silivri'den Volkan Yılmaz, Beşiktaş'tan Serkan Toper, Maltepe'den Ahmet Baykan yerel seçimler kapsamında sıkı bir çalışma içine girdi.

Siyaset 22.01.2019, 22:15 23.01.2019, 00:01
MHP İstanbul Belediye Başkan Adayları Başarılı mı?

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İlçe belediye başkan adaylarının Cumhur ittifakı kapsamında belirlenmesinin ardından yoğun bir tempo ile çalışmalarına başlayan Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz, Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Serkan ToperMaltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan kimdir? MHP'nin istanbul adayları çevrelerinde tanınıyor mu? İstanbullular MHP adaylarını ne kadar tanıyor? İstanbul'da MHP adayları aday oldukları ilçelerde belediye başkanlıklarını kazanabilecek mi?

İstanbul ilçe belediye başkan adayları açıklandıktan sonra kim oldukları merak edilmeye başlandı. 

VOLKAN YILMAZ KİMDİR?

27. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 3. Bölge Bölge 6'nci sıradan millet vekili adayı olan Volkan Yılmaz, 17.01.1972 tarihinde İstanbul Silivri'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Büyükçekmece'de tamamlamasının ardından yüksek öğrenimini  Uludağ Üniversitesi'de tamamladı. Aile şirketinde iş hayatına atılan Yılmaz, Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası (PÜİS) Üyesi, Yüksek istişare Konseyi Üyesi,ve Büyükçekmece Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin Kurucu üyesi'dir. Ayrıca 2008 yılında kurulan Türkata Stratejik Araştırmalar Eğitim ve Kültür Vakfı'nın mütevelli heyetinde olan Volkan Yılmaz,  Uzun yılları profesyonel futbol oynadı ve spor kulüplerinde yöneticilik yaptı. Gençler ile arası çok iyi olan Yılmaz, Evli ve iki çocuk babasıdır.

VOLKAN YILMAZ'DAN SİLİVRİ'DE YOĞUN TEMPO

Cumhur İttifakı Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz, Silivri'de vatandaşların yoğun olduğu yerlerde gezerek, yaşlıların elini öptü, engelli vatandaşlar ile yerel yönetim süreçler hakkında istişarelerde bulundu. Silivrili vatandaşlardan destek isteyen Volkan Yılmaz, MHP teşkilatı ile birlikte yoğun bir tempo ile çalışmalarına devam ediyor.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin Beşekitaş Belediye Başkan Adayı Serkan Toper

Serkan Toper, ünlü bir avukattır. Toper ünlülerin avukatlığını yapmaktadır. Çevresinde tanınan ve sevilen bir belediye başkan adayı olan Toper, Geçtiğimiz yıllarda boşanan Caner-Asena çiftinin yine Petek Dinçöz ve Burak Özçivit gibi tanınmış isimlerinde avukatlığını yapmıştır. 

Milliyetçi Hareket Partisi'nin Belediye Başkanı adayı olarak gösterilen Serkan Toper'in kim olduğu ve nereli olduğu merak ediliyor. "Serkan Toper Kimdir" diye soran Beşiktaşlılar, yerel seçimler yaklaştıkça diğer parti adayları ile kıyaslamak adına daha fazla merak edilmeye ve dikkat çekmeye başladı.

SERKAN TOPER KİMDİR?

1979 yılında Denizli'nin Sarayköy ilçesinde dünyaya gelen Serkan Toper, Aslen Kars-Kağızmanlıdır. İlkokul 1-2-3 sınıfları Sivas-Yıldızeli ilçesinde, ilkokul 4 ve 5. sınıfları ve ortaokul ile lise eğitimini İzmir'de tamamladıktan sonra 1996 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandı ve 2000 yılında bu okuldan mezun olan Toper, 2002 yılında İstanbul Barosu'na kayıtlı avukat olarak mesleğe başladı. 2003 ve 2004 yılları arasında Ankara Barosu'nda avukatlık yapan Serkan Toper, 2005 Mart ayı itibariyle İstanbul'da serbest avukatlık yapmaya devam etmiştir.

MHP Malatepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan merak edilen adaylardan birisidir. Ahmet Baykan kimdir? şeklinde aranan Ahmet Baykan, basın ile düzenlediği kahvaltı programında, spora vereceği katkıları ve Maltepe'ye yapacağı hizmetleri anlatarak, spora vereceği destekten bahsetti. Baykan, “Maltepe'ye yapacağım hizmetlerle bölgemizi yaşanabilir sorunsuz modern bir kent haline getireceğim, benim başkanlığımda adam sendecilik ve adam kayırma kesinlikle olmaz. İşini layıkıyla dürüstçe yapacak kadrolarımla göreve talibim" dedi.

AHMET BAYKAN KİMDİR?

Ahmet Baykan,1960 yılında Artvin Hopa doğduYıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünü okuyan Baykan, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi ve Gazi Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Sağlık bakanlığında göreve başlayan Ahmet Baykan, Devletin birçok kademesinde brokrat olarak bulundu.

 Pendik Kızılay Derneği Başkanlığı da yapan Ahmet Baykan, sporla yakından ilgilendi1994- 2004 yılları arasında 10 yıl Küçükyalı Yelkenspor Kulübü Başkanlığı ve halan Sanatçılar ve Sanatseverler Vakfı SASAV Başkanlığını yapmaktadır. Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre üyesi olan Ahmet Baykan evli 1 çocuk babasıdır.


 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P