Alexa

MHP İstanbul'da iddialı...

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi, sosyoekonomik politikalarıyla milletimizin sosyal omurgasının her zaman yanında olacaktır" dedi.

MHP İstanbul'da iddialı...
banner327
 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Sanki İstanbul'da seçime giren 25 partiden 23'ü yok farz ediliyor. Bir tarafta Adalet ve Kalkınma Partisi olarak iktidara, öbür tarafta da ana muhalefet partisi olarak Cumhuriyet Halk Partisi'ne şans veriliyor. Bu, kanaatimizce yanlış bir düşüncedir" dedi.

Bahçeli, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni ziyaretinde yaptığı konuşmada, kendilerine göre esnaf ve sanatkarların, Türk toplumunun geleneğini, kültürünü yaşayan ve yaşatan, aynı zamanda toplumun değerlerini koruyan, sahiplenen, sosyal ve ekonomik yönden omurgası olan bir topluluk olduğunu söyledi.

Bu topluluğu saygıyla karşılamak gerektiğini dile getiren Bahçeli, "Bir tarafta işçi kesimi ne kadar önemliyse, bir tarafta sermaye kesimi ne kadar önemliyse, esnaf ve sanatkarlar kesimi de o kadar önemlidir" ifadesini kullandı. 

Bahçeli, her zaman ülkeye, millete, istikrara, toplumsal barışa en fazla hassasiyet gösteren kesimin esnaf ve sanatkarlar olduğuna işaret ederek, bu bakımdan bu topluluğun bugün karşı karşıya kaldığı sorunların bilindiğini ve MHP'nin her konuda, esnaf ve sanatkarların yanında olmayı taahhüt ettiğini kaydetti.

İstanbul ziyaretlerinin ana sebebinin, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimler olduğunu belirten Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi, mahalli idareler seçimlerini önemsemektedir ve çalışmalarına da çok erkenden başlamıştır. Bu çalışmalar sırasında illerimizi ziyaret ediyor, halkımızla buluşuyoruz. Aynı zamanda sizler gibi sosyal kesimleri temsil eden ana kuruluşlarımızı da ziyaret ederek, görüşlerinizi ve düşüncelerinizi almanın gayreti içinde oluyoruz. Aynı zamanda değerli aday arkadaşlarımızı da sizlere takdime gayret gösteriyoruz" diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin köklü ve gelenekli bir siyasi kurum olduğunu vurgulayarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Her dönemde önemli kararların oluşmasında 'önce ülkem ve milletim' diyen, sonra 'partim' diyen bir anlayışa sahiptir. Bu gelişme sürecinde birikimi olmuştur, önemli kadrolara sahiptir ve millete hizmet aşkıyla doludur. Şimdi bir seçim döneminde İstanbul için dikkatimizi çeken konu; hem medyayla hem de bazı çevrelerin teşvikiyle oluyor. Sanki İstanbul'da seçime giren 25 partiden 23'ü yok farz ediliyor. Bir tarafta Adalet ve Kalkınma Partisi olarak iktidara, öbür tarafta da ana muhalefet partisi olarak Cumhuriyet Halk Partisi'ne şans veriliyor. Bu kanaatimizce yanlış bir düşüncedir. Özellikle medya bunu böyle yapmaktadır, bazı kamuoyu araştırmaları da toplumu bu yönüyle şekillendirmektedir. İşte bu durum karşısında Milliyetçi Hareket Partisi, varlığını ve iddialarını toplumla paylaşabilmek için karış karış, ev ev, ne varsa onları ziyaret etmeyi ve onlarla tanışmayı, adaylarımızı tanıştırmayı arzu etmektedir.
Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2014, 15:33
YORUM EKLE