Alexa

MHP'li Oğan, Başbakan'a 'Kabataş''ı Sordu

Milliyetçi Hareket Partisi Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN, Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’a Kabataş Görüntülerini Sordu

MHP'li Oğan, Başbakan'a 'Kabataş''ı Sordu
banner327
Milliyetçi Hareket Partisi Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN, Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’a Kabataş Görüntülerini Sordu.
 
Milliyetçi Hareket Partisi Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN, Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’a Gezi Parkı Eylemleri sürecinde kendisi tarafından yapılan Kabataş’ta bir kadının darp edildiğine ve üzerine idrar yapıldığı ifadelerine ilişkin açıklamasını hatırlatarak bununla alakalı yayınlanan görüntüleri vermiş olduğu soru önergesiyle sordu. Başörtüsünün istismar aracı olarak kullanılamayacağını yazılı soru önergesinde vurgulayan OĞAN, “Yayınlanan görüntülerin Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’ın konuyla ilgili ifadeleriyle çeliştiği açıkça görülmektedir.” dedi ve sorularını şöyle sıraladı:
 
-          Aradan aylar geçmesine rağmen şu ana kadar söz konusu eylemin görüntülerinin yayınlanmamasının sebebi nedir?
 
-          Söz konusu görüntülere sahip olunduğu yönündeki açıklamaların yanında, gerçekler ortaya çıktığında kamuoyuna yapılan yanlış açıklamalara ilişkin herhangi bir açıklama yapılmamasının nedeni nedir?
 
-          Varsa yanlış bilgilendirmeden sorumlu olan kişi ve/veya kurumlar nelerdir? Gündeminizde bu kişi veya kurumlara ilişkin yapılan yanlış gerekçesiyle herhangi bir yaptırım veya uygulama var mıdır?
 
-          Camilere ayakkabılarla girilmesi, içki içilmesi gibi görüntü varsayımlarına dayanarak açıklanan söylemlerin akıbeti ne olmuştur?
 
-          Halkı kin ve nefret söylemleri ile tahrik etmek suç değil midir?
 
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2014, 23:08
YORUM EKLE