Alexa

MYP Lideri: Yunan Yine hainlik peşinde!

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, Türkiye'yi Yunanistan konusunda uyardı.

MYP Lideri: Yunan Yine hainlik peşinde!

MYP Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, Türkiye'nin Yunanistan konusunda dikkatli olması gerektiğini ifade etti. Yılmaz; "Yunan yine hainlik peşinde. Yunan’a karşı uyanık olalım" dedi.

Ahmet Reyiz Yılmaz, yazılı bir basın açıklaması yaparak; "Yunan yine hainlik peşinde. Yunan’a karşı uyanık olalım. Kısa bir süre içinde Yunan ve Ermeni’den saldırılar başlayabilir." dedi.

Türkiye'nin zor günlerden geçirdiğini, Zor günler dostun düşmanın ortaya çıkacağı günler olduğunubelirterek, "İçeride meşguliyetimizi fırsat bilenler etrafımız kuşatmaktadır. Kıbrıs başta olmak üzere geçmişe ait 1974 harekatı ve öncesinin intikam hırsı ile harekete geçmektedirler. Yunanistan da Türkiye’ye karşı ciddi  bir askeri hazırlık söz konusudur" diye kaydetti.

Muhafazakar Yükseliş Partisi Genel Başkanı Reyiz Yılmaz,Türkiye'nin İsrail ve Azerbaycan ile ilişkilerini geliştirmesi gerektiğini savundu. Yılmaz, "Batıda Yunanlar hareket ederken Doğuda boş durmayan ermeniler var. Son zamanlarda silahlanan bu Ermeniler için bölgede Türk dışında düşman addedilen unsur olmadığına göre,  silahlanmanın hedefi son derece açıktır. Bizim bölge de ileri bir adım atarak hem İsrail hem de Azerbaycan ile askeri ilişkilerimizi güçlendirmemiz gerekmektedir" dedi.

Kaynak: İHA

YORUM EKLE

banner325