Yandex Metrika

"Omurgasız Yazarların MHP'ye Yönelik Maksatlı Saldırıları"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih YALÇIN “Bazı omurgasız yazarların MHP’ye yönelik maksatlı saldırıları” hakkında basın açıklaması yaptı.

08 Şubat 2015 Pazar 17:55

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih YALÇIN “Bazı omurgasız yazarların MHP’ye yönelik maksatlı saldırıları” hakkında basın açıklaması yaptı.

Semih Yalçın Yaptığı basın açıklamasında MHP'yi yönelik iftira ve tezviratlara hız verildiğini belirterek; "2015 Genel Seçimleri yaklaşırken yapılan kamuoyu araştırmalarına göre çoğu parti seçmeninin ikinci tercihi ve iktidar alternatifinin MHP olduğunun ortaya çıkması, AKP yaranını telaşa vermiştir. Bunun üzerine yandaş medya, her seçim sürecinde iktidar lehine sürdürdüğü algı kampanyasıyla MHP’ye dönük iftira ve tezvirat bombardımanına daha büyük hız vermiştir."dedi.

MHP'nin maksatlı kampanyalarla baş edecek güç ve kararlılıkta olduğunu ifade eden Yalçın yaptığı basın açıklamasında şöyle dedi:

MHP, bütün bu maksatlı kampanyalarla baş edecek güç ve kararlılıktadır. Partimizin dinamizmi, kirli oyun ve tezgâhları bozmaya yeterlidir. Bununla birlikte şu hususu kamuoyuyla paylaşmayı görev sayıyoruz:

Yandaş medyaya çöreklenen bir takım satılık ve kiralık kalemler, dillerini şeytanca oraya buraya uzatırken MHP ve Ülkücü Hareketin kutsallarına saldırmaktadırlar. İktidarı ayakta tutmak maksadıyla ortaya konan edep, haya, ahlak ve insanlık onurundan yoksun bu açıklama ve yazılar karşısında susmak için dilsiz şeytan olmak lazımdır. MHP olarak bu şahsiyetsizlere hadlerini bildirmek hakkımızdır. Üretilen insanlık dışı yalan ve iftiraların hesabını zamanı geldiğinde sorma hakkımızı da saklı tutuyoruz.

onlar için menfaat ve dünya nimeti buradadır

Ciğerleri delikli kuruş etmeyen birtakım değersiz insanların marifeti, başkalarının kutsal bildiği değerlere saygısızlık etmek ve onları aşağılamaktır. Bu tiplerin bir başka özelliği de güce tapınmak ve güçlü olanı ululamaktır. Çünkü onlar için menfaat ve dünya nimeti buradadır. Bu gibiler, haklının ve Hakk’ın yanında yer alarak gül bedenlerini yoracaklarına palyaçoluk ve kral soytarılığı yaparak kendilerine rahat ve gül gibi bir hayat temin ederler. Bu gibiler, zor ve müşkülün yerine kolay olanı tercih ederler.

Engin Ardıç sadece Ardıç kuşudur

Yandaş yazılı medyanın amiral gemisi olan Sabah gazetesinin dallarına konmuş olan Engin Ardıç da böylesi tiplere örnektir. Engin Ardıç, iktidar bülbülü olmaya heveslidir ama o sadece Ardıç kuşudur. Yapabileceğinin en fazlası ise medya baykuşu olmaktır.

Hiçbir değeri tanımayan ve hiç kimseye saygısı olmayan Ardıç kuşu, ancak güç ve güçlü karşısında susmaktadır. Sabah gazetesinde tüneyebilmek ve yemsiz kalmamak için olanca kuvvetiyle iktidara methiyeler dizmektedir. Zira burada bir dala konup ötebilmek için iktidarın melodisini çalması, iktidarın meşrebine ve bilhassa Kaçak Saray mukiminin ihtiraslarına uyumlu notalar bulması zarureti vardır.

Engin Ardıç gibiler, gazetecilik mesleğini iktidar şakşakçılığı derekesine indirmişlerdir. On iki yıl zarfında iktidara biat etmek ve boyun eğmekten başka çare göremeyerek onur ve haysiyetlerini AKP genel merkezinin kapısına bırakmışlardır. Böylece Engin Ardıç gibiler, büyük bir ilkesizlikle medyanın önemli bir kısmını Tayyip Erdoğan’ın kucağına vermişlerdir.

Bunlar yandaş medyada iktidar tellallığı yapmakla maişetlerini temin etmeyi gazetecilik olarak halka yutturmaya çalışmaktadırlar. Sokağa çıkıp halka görünecek yüzleri bile olmamasına rağmen büyük bir yüzsüzlükle boy gösteren bu adamların ne mal olduğunu vatandaşlarımız iyi bilmektedir. Bunlar, AKP iktidarında AKP’li, CHP iktidarında CHP’li, ANAP iktidarında ANAP’lı, DYP iktidarında DYP’li olabilecek kıvraklık ve oynaklıkta adamlardır.

O uzun ve sivri dilini her yere sokan Engin Ardıç, bu gelip geçici iktidarın ampulü söndüğünde karanlıkta kalacak ve gagasıyla karıştıracak bir mezbele bile bulamayacaktır. Gün gelecek büyük bir hadsizlikle ve terbiyesizlikle değerlerimize dil uzatan Ardıç kuşu gibilerinin dilini millet büyük bir zevkle koparacak, gagalarını da kapatacaktır.

İkinci sözümüz de onurunu ve haysiyetini satarak eski Maocuların milliyetçilik taklidi yaptığı “Karanlık” grubuna kapılanan Sabahattin Önkibar’adır.

Önkibar; en hafif tabirle zevzekliği kendine kariyer edinmiş, elinde MHP aleyhtarlığından başka geçim kapısı bulunmayan bir zavallı âdemdir.

"Önkibar zevzeği, MHP’yi alanlara inmemekle suçlamaktadır"

Daha birkaç gün önce Genel başkanımızın “Nefesimiz Ensenizde Olacaktır!” temasıyla Kırşehir’de miting düzenleneceğini duyurmasına ve MYK toplantısından sonra MHP’nin meydanlarda olacağının açıklanmasına rağmen Önkibar zevzeği, MHP’yi alanlara inmemekle suçlamaktadır. Partimizi düzene sokma cüretini gösteren Önkibar’ın “Adı milliyetçi olan bir parti ayrışmanın finaline gelindiği bu günlerde niçin ülke bütünlüğü ve de bin yıldır olduğu gibi birlikte yaşama adına sokağa inmez ve kitleleri harekete geçirmez?” diye sorması riyakârlıktır. Beyanları, sadece MHP’ye zarar verme amacı gütmektedir.

Partimize ve camiaya hizmet edenleri Ülkücülükten geçinmekle suçlayan Önkibar, bu hakaret ve iftiraya MHP camiasını birbirine düşürmek için başvurmaktadır.

Önkibar sadece kullanılan bir adamdır. Yetiştiği çevrelerle zerre kadar ilgisi olmayan bir mahfilde tetikçilik yaparak maişetini temin eden bu çapsız adam; ne kadar omurgasız biri olduğunu defalarca göstermiştir.

Son kamuoyu yoklamalarında yükselişe geçtiği gözlenen ve AKP’den umudu kesen çevrelerce alternatif olarak görülmeye başlanan MHP’nin yolunu kesmek için sürdürülen alçakça kampanyalara “Karanlık” grubunun kucağında katılan bu adamı ciddiye almadığımızı da belirtmek isteriz.

Yandaş medyanın yalan ve iftira dolu kampanyalarına omuz veren Önkibarların bunu hangi menfur ve haince amaçlarla yaptıklarının kamuoyunda da takdir edileceğine, yazıp söylediklerinin nazarıitibara alınmayacağına şüphemiz yoktur.

Lakin yüzüne tükürülünce kar yağdı zanneden bu âdem, tarafımızdan ayar verilmeden rahat edememektedir. Bugüne kadar ve defalarca ağzının payı verilmesine ve hak ettiği cevabı defalarca almasına rağmen dikkate şayan bir bağımlılıkla ve benzer cümleler kullanarak partimize ve liderimize saldırması bundandır. Alışmış kudurmuştan beterdir tabiri, Önkibar’ın aşağılık tutumuna pek güzel uymaktadır.

MHP’nin milliyetçiliğinin tartmaya ve Hareketimizin başarısını engellemeye Önkibar gibi çukur karakterlerin gücü de takati de yetmez. Bilumum MHP düşmanlarına hodri meydan diyoruz. Elinizden geleni arkanıza koymayınız. Seçimlere kadar aleyhimizde yazacaklarınız ve söyleyecekleriniz bize zarar vermeyecek, bilakis partimize ilgiyi arttıracaktır. Zaten milletimiz bu iftiralara değil de bunları kimlerin ürettiğine bakacak ve ona göre kararını verecektir. Sebahattin Önkibar gibileri MHP’ye saldırdıkça partimiz bundan zarar görmeyeceği gibi daha da emin adımlarla iktidar yolunda ilerleyecektir. Tabii bu saldırıların kendimizi anlatmak ve Sabahattin Önkibarların ipliğini pazara çıkarmak için bize fırsat verdiğini ve camiamızı bilediğini de vurgulamadan geçemeyeceğiz.

Kısacası Önkibarların çıkardığı hırıltı ve gürültüler, MHP kervanının yürümesine engel olamayacaktır.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.