Alexa

Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan Malazgirt'te

Malazgirt Zaferi’nin 947. yıldönümü dolayısıyla Bitlis’in Ahlat ve Muş’un Malazgirt ilçelerinde düzenlenen etkinliğe katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eşlik eden Çiğdem Karaaslan, "Biz, ‘kefenim sırtımda’ diyerek yola çıkan Sultan Alparslan’ın kutlu emanetini taşıyoruz. " dedi.

Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan Malazgirt'te

Malazgirt Zaferi’nin 947. yıldönümü nedeniyle Bitlis’in Ahlat ve Muş’un Malazgirt ilçelerinde, Okçular Vakfı tarafından düzanlanan anma etkinliklerine katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a eşlik etmek üzere AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan da anma programlarına katıldı.

Türklerin Anadolu’ya giriş kapısı olan Ahlat’ta Dünya’nın en büyük Türk İslam Mezarlığı sıfatına sahip Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı’nı ziyaret eden heyet daha sonra Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı’nda büyük bir coşkuyla gerçekleşen anma etkinliklerine iştirak etti.

"Değerlerimize Sahip Çıkıyoruz”

Malazgirt Zaferi’nin tarihin en büyük zaferlerinden biri olduğunu belirten Karaaslan, “26 Ağustos 1071 tarihinde, Sultan Alparslan kumandasındaki kahraman ordumuz, kendisinden imkân noktasında kat kat güçlü olan Bizans ordusunu; iman ve cesaretiyle yenerek Anadolu’nun ebedi Türk yurdu olmasını sağlayan Malazgirt Zaferi’ni kazanarak yeni bir başlangıç yapmıştır. Bugün 947. yıldönümünü gururla kutladığımız Malazgirt Zaferi; Anadolu’nun yüzlerce yıldır yurdumuz olduğunun tescilidir. Bu vesileyle başta Sultan Alparslan olmak üzere aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyorum." dedi.

"1071’de olduğu gibi gereken güçlü cevabı tam 947 yıl sonra Malazgirt Meydanı’ndan veriyoruz "

Türkiye üzerinde oynanan her türlü oyunlara 947 yıl sonra Malazgirt Meydanı’ndan verdiklerini ifade eden Samsun Milletvekili  Çiğdem Karaaslan, "Asırlardır ‘tek millet’ bilinciyle huzur ve emniyet içinde yaşadığımız Anadolu toprakları üzerinde tüm saldırılara karşı en güzel cevabı her zaman birlik ve beraberliğimizle verdik. İstiklal ve istikbalimizin teminatı Malazgirt ruhu, üzerinden yüzlerce yıl geçmiş olsa dahi milletimizin yüreğinde diridir. Bugün de ülkemiz üzerinde oynanan türlü oyunlara, kurulan tuzaklara, bağımsızlığımıza kasteden girişimlere tıpkı 1071’de olduğu gibi gereken güçlü cevabı tam 947 yıl sonra Malazgirt Meydanı’ndan veriyor, bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkıyoruz." şeklinde konuştu.

"2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşacağız"

Bütün saldırıları ellerinin tersiyle ittiklerini söyleyen Karaaslan, "Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın buradan tüm Dünya’ya verdiği mesajlar çok güçlüdür. Biz, istiklali uğruna tüm varlığından vazgeçen, ölümü göze alan bir milletiz.  Biz, ‘kefenim sırtımda’ diyerek yola çıkan Sultan Alparslan’ın kutlu emanetini taşıyoruz. Bugün, bağımsızlığımıza zarar vermeye yönelik hiçbir tehdidi ciddiye almıyor, saldırıları elimizin tersiyle itiyoruz. Dün olduğu gibi bugün de başaramayacaklar.Binlerce yıldır taşıdığımız emanetin bilinciyle ecdadımızın canlarıyla ve kanlarıyla vatan kıldığı bu topraklarda barış ve kardeşlik içinde birlik ve beraberliğimizi korumaya devam edecek; namusumuz bildiğimiz bu topraklara sonuna kadar sahip çıkacağız. Şanla, şerefle, zaferlerle dolu tarihimizden aldığımız ilhamla 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşacak, güçlü ve müreffeh geleceğimizi hep birlikte inşa edeceğiz.” açıklamalarına yer verdi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2018, 23:31
YORUM EKLE