Alexa

Şefkat Çetin: Asıl Paralel Devlet Akp...

MHP'nin Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, asıl paralel devletin, 11 yıldır milli devlet yapısına operasyon üzerine operasyon yapan AKP hükümeti olduğunu iddia etti.

Şefkat Çetin: Asıl Paralel Devlet Akp...
MHP'nin Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, asıl paralel devletin, 11 yıldır milli devlet yapısına operasyon üzerine operasyon yapan AKP hükümeti olduğunu iddia etti.

MHP'nin Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin asıl paralel devletin, 11 yıldır milli devlet yapısına operasyon üzerine operasyon yapan AKP hükümeti olduğunu iddia ederek, "Bölücü teröristin leşini uçakla, şehit Mehmedimin naaşını kamyonetle teslim eden, "birkaç Mehmet öldü diye Meclis'i toplayamayız' diyen AKP zihniyeti hiçbir zaman devletin aslı olmamış, olamamıştır. Kendileri de her fırsatta bunu belli etmişler, bu devleti ele geçirilecek, yağmalanacak bir hedef, bu milleti de güdülecek bir sürü yerine koymuşlardır" dedi. Çetin "Batan gemiye bilirkişi" dediği Metin Feyzioğlu'nu eleştirirken "Yıllardır mağdur edilmiş çevreleri istismar ederek atılacak hesapsız adımların, KCK davaları ve PKK'nın başına kadar uzanacak genel affa dönüşmesinin hesabını bu millete hiç kimse veremeyecektir" dedi.
"GEMİSİNİ YÜRÜTENLERİN HÜKÜMETİ"
Şefkat Çetin yazılı açıklamasında, Başbakan Tayyip Erdoğan ve hükümetinin yargı üzerinde tahakküm kurma girişimleriyle anayasal bir suç işlediklerini öne sürdü. HSYK'nın yapısını yeniden düzenleme girişimlerinin, bağımsız olması gereken yargı organını AKP'nin bir uzantısı yapma girişimi olduğunu kaydeden Çetin, "Aynı şekilde, HSYK'nın son dönem hukuksuzluklarında sıkça adı geçen bütün isimlere yönelik soruşturma talebi karşısında, Adalet Bakanının bazı isimlere soruşturma izni vermemesi, "bizimkileri yargılayamazsınız, ötekileri yargılayın' demekten başka bir şey değildir. Adaletin başındaki bakanın dahi adaletten nasibini almadığı bu hükümet, artık iyice anlaşılmıştır ki, gemisini yürütenlerin hükümetidir" dedi.

AK Parti'nin suçlamalardan kurtulmak için soruşturma ve yargı sürecinin işletilmesini sağlamak yerine aksini yaptıklarını belirten Çetin, "Ama Tayyip Erdoğan hükümetinin aklanma çabasına girmek yerine, bu iddiaları hem de delilleriyle ortaya çıkaran emniyet ve yargı mensuplarına savaş açması bir intihar girişiminden başka bir şey değildir. AKP Hükümeti hakkındaki çirkin iddiaları böylelikle peşinen kabullenmiş ancak hesap verme konusunda ayak diremeyi tercih etmiş gözükmektedir" dedi.

"17 ARALIK BİR MİLATTIR"

Hükümet için artık bir "milattan önce", bir de "milattan sonra" bulunduğunu bildiren Çetin, "Tayyip Erdoğan ve hükümeti 17 Aralık'tan bu yana suçüstü görüntülerini örtmeye çalışmaktadır" dedi ve şöyle devam etti:

"Devlet içerisinde cemaatin örgütlü bir güç haline geldiği iddiası son derece önemli ve kabul edilemeyecek bir durumdur. Devlet içerisinde talimatları başka bir güç odağından alan adı ne olursa olsun hiçbir yapıya izin verilemez. Ancak bu mazeretle tasfiye edilen kadroların 11 yıllık AKP iktidarının bir ürünü olduğu gerçeği, paralel devlet iddiasından daha önemlidir. Ortada bir paralel devlet yapılanması var ise, bunu inşa eden AKP iktidarıdır. Diyarbakır'da Barzani'yle kol kola giren, Oslo'da PKK'yla aynı masada yakalanan, Kandil'in yollarını arşınlayan, çözüm aldatmacasının arkasında Bebek katil Apo'yla birlikte poz verirken yakalanan Tayyip Erdoğan, hangi paralel devletten bahsetmektedir? Devlet içerisinde devlet kurarak bütün kırmızıçizgilerimizi, milli politikalarımızı çiğneyen Tayyip Erdoğan, şimdi paralel devlet demekle hangi sorumluluğundan kurtulabilecektir? Kendi ağızlarından itiraf ettikleri üzere Türk ordusuna kumpas kurulduğu sırada, hükümet etme görevindeki Tayyip Erdoğan Apo'yla balayı yapmıyor muydu? Başbakanın MİT Müsteşarını Oslo'ya, İmralı'ya gönderdiği esnada, Türk ordusunun kahraman subayları, Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ'dan Özel Kuvvetler Komutanı Engin Alan Paşa'ya kadar adeta bir esir gibi cezaevlerinde tutulmuyor muydu? Ey AKP hükümeti! Siz değil miydinizPKK'yı, Barzani'yi dost, Türk ordusunu düşman belleyip, savcıların altına zırhlı makam arabalarınızı veren. Şimdi hangi paralel devletten bahsediyorsunuz?

Eğer ortada paralel devlet var ise, bu sadece bugün tasfiye edilen bürokratik kadrolardan çok daha yükseklerdedir. Asıl paralel devlet, 11 yıldır milli devlet yapısına operasyon üzerine operasyon yapan AKP hükümetidir.

Türk milletinden rahatsızlığını her fırsatta belli eden, uydurduğu 36 etnik grup masalıyla Türk'ün adını dağlardan taşlardan dahi kazımaya çalışan Tayyip Erdoğan bu paralel devletin başıdır. Bölücüyü, teröristi, vahabisti, el kaideciyi, peşmergeyi dost bilen, Gazze'ye ağlayıp Türk'e yüz çeviren zihniyet paralel bile değil, başka bir devletin uzantısı olabilir ancak. Bölücü teröristin leşini uçakla, şehit Mehmedimin naaşını kamyonetle teslim eden, "birkaç Mehmet öldü diye Meclis'i toplayamayız" diyen AKP zihniyeti hiçbir zaman devletin aslı olmamış, olamamıştır. Kendileri de her fırsatta bunu belli etmişler, bu devleti ele geçirilecek, yağmalanacak bir hedef, bu milleti de güdülecek bir sürü yerine koymuşlardır."

-FEYZİOĞLU BATAN GEMİYE BİLİRKİŞİ-

AK Parti hükümetinin, HSYK'yı tamamen adalet bakanının emrine bağlayacak adımları attığını öne süren Başbakan Erdoğan'a kendi ikbal hesapları için yol açma girişimlerinin ise dikkat çekici olduğunu belirtirken, "Erdoğan'ın kötü akıbetine hızla gidişini fırsat bilen siyaset mühendislerinin batan gemiye bilirkişi edasıyla yanaşmaları, mal kaçırma hesabından başka bir şey değildir. Son günlerde Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu ve benzeri figürlerin yeni bir çeşit akil adam sıfatıyla ortaya salıverilmesi, yılların AKP mağduru çevrelerin gazını almaktan, fırtınadan yel çalmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Bugün hangi niyetle olursa olsun, AKP zihniyetine atılacak bir can simidi, hiçbir zaman vebalini ödeyemeyeceğiniz bir şekilde büyük Türk milletinin yarınlarını yok edecek bir heyulâya hayat verecektir. Yıllardır mağdur edilmiş çevreleri istismar ederek atılacak hesapsız adımların, KCK davaları ve PKK'nın başına kadar uzanacak genel affa dönüşmesinin hesabını bu millete hiç kimse veremeyecektir" dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2014, 15:49
YORUM EKLE

banner325