Alexa

Teknoloji Bakanı: Türkiye'nin Gündeminin Değişmesi Lazım

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü: "Güzel şeyler konuşalım, Türkiye'de güzel şeyler yapılıyor, Türkiye büyüyor, her şeye rağmen büyüyor, bunları konuşmalıyız" dedi.

Teknoloji Bakanı: Türkiye'nin Gündeminin Değişmesi Lazım

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, 4'üncü Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi kapsamında, ATO Congresium'da düzenlenen Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Stantları'nın açılışını yaptı.

Bakan Özlü;  "Türkiye'nin gündeminin değişmesi lazım, Türkiye'nin gündeminin bu tip çalışmalar olması gerekiyor. Güzel şeyler konuşalım, Türkiye'de güzel şeyler yapılıyor, Türkiye büyüyor, her şeye rağmen büyüyor, bunları konuşmalıyız" dedi.  

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, 4'üncü Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi kapsamında, ATO Congresium'da düzenlenen Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Stantları'nın açılışını yaptı. İlk Teknokentin ODTÜ olduğunu ifade eden Bakan Özlü, Türkiye'de güzel şeylerin de olduğunu söyledi. Bakan Özlü, yürümekle ilgili kabiliyeti olmayan kişilere giydirilen özel bir iskeletle felçli hastaların yürütülebildiği sistemin tanıtımının yapıldığı standa özel ilgi gösterdi.

Şirketleri tebrik eden Bakan Özlü, "Aslında Türkiye'ye bu tip şirketler lazım. Hani hep konuşuyoruz ya katma değeri yüksek diye, işte bu o. Demek yetmiyor yapmak lazım, yapıyoruz ve Türkiye'nin gündeminin de değişmesi lazım, Türkiye'nin gündeminin bu tip çalışmalar olması gerekiyor. Güzel şeyler konuşalım, Türkiye'de güzel şeyler yapılıyor, Türkiye büyüyor, her şeye rağmen büyüyor. Bunları konuşmalıyız" diye konuştu.
 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2017, 17:41
YORUM EKLE

banner325