Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve ülkücü camianın saygın şahsiyetlerinden biri olan, TÜRKAV ve Türk Eğitim Sen Samsun Şubesi'nin kurucu başkanı Mahmut Eraslan, ölümünün yıldönümünde minnet ve dualarla anılıyor.17 Şubat 2017 tarihinde, Ankara Hacettepe Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayata veda eden Eraslan, 19 Şubat Pazar günü memleketi Çaykara'da kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.Nam-ı diğer Sarı Mahmut olarak da bilinen Mahmut Eraslan, Samsun Eğitim Enstitüsü mezunuydu ve hayatını eğitim ve milliyetçi değerlere adamış bir isim olarak tanınıyordu. Samsun TÜRKAV ve Türk Eğitim Sen kurucu başkanlığı yaparak, ülkücü ve Türk milliyetçisi kimliğiyle ön plana çıkmıştı.Mahmut Eraslan'ın vefatı, ülkücü hareket ve eğitim camiasında büyük bir kayıp olarak yankılanmıştır. O'nun değerleri ve katkıları, ölüm yıldönümünde bir kez daha hatırlanmakta ve saygıyla anılmaktadır. Dualarımız ve minnettarlığımızla, rahmetli Mahmut Hoca'yı saygı ve özlemle anıyoruz.Haber: Kapsamhaber
Yaşam
Yayınlanma: 18 Şubat 2024 - 01:08
Güncelleme: 18 Şubat 2024 - 01:40
Ülkücü Hareketin Önemli İsmi Mahmut Eraslan'ı Anıyoruz
Ülkücü camianın acı kaybı Mahmut Eraslan, ölümünün yıldönümünde minnet ve dualarla anılıyor.
Yaşam
18 Şubat 2024 - 01:08
Güncelleme: 18 Şubat 2024 - 01:40