Alexa


Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci Sözünde Duracak mı?

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci Samsun'da çok konuşulan Belediye Başkanlarından birisi oldu. Vatandaşlar tarafından da izlenen Av. Deveci'nin neler yapacağı ve vaat ettiği projeleri hayata geçirip geçiremeyeceği de merak ediliyor.

Yerel 18.09.2019, 13:12 19.09.2019, 01:19
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci Sözünde Duracak mı?

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Atakum Belediye Başkanı olan Cemil Deveci, 31 Mart 2019 yerel seçimleri  ardında yaptığı açıklamada, "Atakum kazandı,Önümüzdeki dönemde tüm siyasi partileri, tüm STK'ları Atakum'un yönetimine katacağım." ifadelerini kullanarak, belediye başkanlığında herkesin kazanacağını söylemişti.

Atakum İçin Şans Olabilir

Av.Cemil Deveci, Yerel düzeyde demokratik katılımın yaygınlaştırılması, hemşehrilik hukuku ve ortak yaşam bilincinin geliştirilmesi, çok ortaklı ve çok aktörlü yönetim anlayışının benimsenmesi için çalışacağını belirtti. Atakum Belediyesi Kent Konseyi'nin Olağan Genel Kurulunda OMÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derya Oktay başkan seçildi.Seçimlerden önce de Atakumluların Atakum Belediyesini yöneteceğine işaret eden Cemil Deveci, Atakum Kent Konseyi kurulunda yaptığı konuşmada, Atakum Belediyesi'nin hem yetkilerinin hem de sorumluluklarının yüzde 70'ini Kent Konseyi'ne verdiğini açıkladı. Atakum'u beraber yöneteceklerini ve Atakum kentini gelecek 50 yıla beraber hazırlayacaklarını özellikle ifade etti. 

Aslında Cemil Deveci, 31 mart seçimleri öncesinde özellikle üzerinde durduğu projelerden birisi “Atakum İstihdam Merkezi” (ATİM)  projesini hayata geçirerek faaliyetlere başladı.

Borç Sarmalından Kurtulmalı

Başkan Cemil Deveci'nin Atakum'un faydasına olabilecek en önemli girişimlerinden birisi bu oldu. Bu ilk adım Atakum'u tek adam politikasından kurtarmak için önemli bir girişimdi. Atakumlular yaptığı değerlendirmede, "Atakum kent konseyi, Başkan Devici'nin ortaya koyduğu bu idare şekli ile yoluna devam ederse Atakum çok büyük şansın sahibi olabilir. Bunu bekleyecek ve göreceğiz. 

Herşey ideallerde olduğu gibi olmadığını da belirten Atakumlular, Cemil Deveci ile ilgili yaptıkları açıklamalarda genel olarak, "Yeni bir başkan. Üzerinden bir yıl geçmeden bir değerlendirmede bulunmak haksızlık olabilir. Daha koltuğuna yeni oturan Cemil Deveci'nin önündeki borç sarmalından bir an önce kurtularak yatırımlara yönelmesi ve istihdam kaynakları yaratarak, Atakumlularında bir nebze olsun nefes olmasını sağlaması gerekiyor. Her geçen gün büyüyen Atakum'un katılımcı bir politikayla yönetilmesi herkesin faydasına olur." denildi.

Cemil Deveci İle ilgili merak edilenlere  bakıldığında ortaya şu taplo çıkıyor: Cemil Deveci eşi kimdirCemil Deveci nereli, Cemil Deveci doğum tarihi, Cemil Ceveci nerede doğdu, Cemil Deveci biyografisi, Cemil Deveci hangi okulu okudu, Cemil Deveci nasıl bir avukat? ve nihayet Cemil Deveci söz verdiği projeleri gerçekleştirebilecek mi? şeklinde vatandaşlar sorguluyor.

Av. Cemil Deveci Kimdir?

Cemil Deveci, ilk ve orta öğrenimini Boyabat’ta okuduktan sonra lise eğitimini Ankara Yenişehir Sağlık Koleji'nde tamamlamıştır. 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Enstitüsü Türkçe bölümünü ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitiren Cemil Deveci, 1984 yılında Samsun Barosuna kayıtını yaptırarak,serbest Avukatlık mesleğini icra etmiştir.  

Cemil Deveci siyasetle de ilgilenerek, 1983 yılında Sosyal Demokrasi Partisi (SODEP) üyeliği, SODEP İl Yönetim Kurulu üyeliği, Samsun Merkez, İlçe ve İl Genel Meclisi üyeliği ve CHP Samsun İl Başkanı olarak görevinde bulunmuştur.

Sosyal aktivitelerde de bulunan Cemil Deveci, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Samsun Şube Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şube Başkanlığı, İnsan Hakları Derneği Genel Yönetim Kurulu üyeliği, Atatürk Kültür Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde de bulunmuştur. Deveci, evli ve üç çocuk babasıdır. 

Görevine henüz yeni başlayan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci Sözünde Duracak mı? 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
17°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P