Atıf Yiğit Projelerini paylaştı

Milliyetçi Hareket Partisi Başkan Adayı Atıf Yiğit partililerin yoğun katılımıyla projelerini kamuoyuna tanıttı.

Yerel 03.02.2014, 15:21 03.02.2014, 15:29
Atıf Yiğit Projelerini paylaştı

Milliyetçi Hareket Partisi Başkan Adayı Atıf Yiğit partililerin yoğun katılımıyla projelerini kamuoyuna tanıttı. 41 projesiyle Canik Halkının karşısına çıkacak olan Yiğit, Canik'te engellilerden, çocuklara, gençlerden yaşlılara kadar bir çok kesime hitap edecek projeleriyle dikkat çekti.

Proje tanıtım toplantısında söz alan Canik İlçe Başkanı Güner Akkurt," yaklaşık altı yedi aydır alandayız. Sıkılmadık el bırakmadık. Bu zaman zarfında şunu gördük. Canik'te insanlar artık değişim istiyor. Canik'te 10 yıldır adaletsiz halkına zulmeden bir yönetim var. Karşımızda müthiş bir güç var. Ama bizim de inanmış bir ruhumuz var. Çok çalışmalıyız. Biz bu ruhla beraber bu düzeni değiştireceğiz" dedi.

 İŞTE CANİK’İN BORCU

 Akkurt'un ardından söz alan Canik Belediye Başkan Adayı  Atıf Yiğit, Canik'in borç batağında olduğunu belirterek " Canik Belediyesi'nin bugün 100 trilyon borcu var. Biz iş adamıyız. Biz geldiğimiz zaman o borcu da öderiz. o yatırımları da yaparız. Bu zulümden Canik'i kurtarmamız lazım. Birlik beraberlik içinde çok çalışmamız lazım" ifadelerini kullandı.

 BİZE GÜVENEBİLİRSİNİZ

Tek niyetlerinin Canik halkına hizmet etmek olduğunu belirten Yiğit," Biz sizlere hizmet edeceğiz. Siz bizlere dua edeceksiniz.  41 tane projemizi sizlere bugün sunduk. Ama hizmetimiz 41 projeyle sınırlı değil. Allah bize nasip ederse biz bu projeleri 2 yılda tamamlayacağız. Biz şu anda yüzlerce projenin altına imza atmış kişileriz. Bize güvenebilirsiniz. Şu anda Canik'te bugüne kadar yerel yönetim olarak taşı taş üzerine koyanlardan Allah razı olsun. İyi yapılan hiç bir şeye bizim sözümüz yok. Ama Canik'te 10 yıldır hizmet yapılmıyor. Halkın yararına olan tek bir şey var. O da Canik Kültür Merkezi"dedi. 

 CANİKLİ İŞ BULAMADI

 Canik'in yabancılara peşkeş çekildiğini iddia eden Yiğit," Canik yabancılara peşkeş çekilmiştir. Allah bize nasip ederse biz bu projelerimizin tamamını Canik Halkı, Canik esnafı Canik sanayisi ile yapacağız. Canik'i yabancılara peşkeş çekmeyeceğiz. Baumax  Avusturya firması. Vergisi dahi Avusturya'ya gidiyor. Onu yapmak için müteahhit  olmaya gerek yok.  Baumax'ı benim Canikli ustamda yapardı.  Canik'in yüzde yetmişi inşaatta çalışıyor. Kentsel dönüşüm projesi ve TOKİ altında bir sürü daireler yapıldı. Burada bir tane Canikli usta çalışmadı. Dışarıdan Kayseri firması geldi çalışmak için. İşçilerini de dışarıdan getirdi şantiyede yatırdı bitirip gitti. Bu bölgenin yüzde yetmişi inşaatta çalışıyor Neden Canikli ustayı çalıştırmıyorlar da dışarıdan çalışması için işçi getiriyorlar. Canikli'nin çoluk çocuğu yok mu? Canikli ekmek yemesin mi? Bizim dönemimizde asla kentsel dönüşüm adı altında dışarıdan müteahhit giremeyecek" diye konuştu.

Yorumlar (0)
29°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P