Alexa

İsmail Ok, Yeşil Altyapı Sistemiyle Su baskınlarına Son Vereceğiz

İyi Parti ve Chp'nin Ortak Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok, seçim gezilerine aralıksız devam ediyor. Ok, halkın su baskınları hakkındaki şikayetlerine karşın önerilerini sundu.

İsmail Ok, Yeşil Altyapı Sistemiyle Su baskınlarına Son Vereceğiz

İvrindi Belediye Başkan Adayı Aydın Cihan ile köy köy, mahalle mahalle gezen İsmail Ok kırsal bölgelerde yaşayan halkın ciddi mağduriyetler yaşadığını ve bu bölgelerin sorunlarını en iyi kendilerinin çözebileceğini söyledi.

Balıkesir Ortak Aday İsmail Ok, Balıkesir'in kırsal bölgesi yaşanan ekonomik krizler nedeniyle çok zor durumda olduğunu, çiftçilerin üretemediğini, vatandaşın sağlıklı ve ucuz ürüne pazarda ulaşamadığını belirterek, "Allah'ın izniyle göreve geldiğimizde Balıkesir de bu sorun bitmiş olacak. Bu konuda ki kararlılığımızı kırsalda yaşayan vatandaşımız görüyor ve bu nedenle bizleri her zamankinden daha fazla sahipleniyorlar" dedi.

İsmail OK; BASKİ İFLASIN EŞİĞİNDE

Ziyaretleri esnasında talep, öneri ve şikâyetleri dinleyen Ok; en çok ta su baskınlarından yana vatandaşın dertli olduğunu söyledi. Her yağmur döneminde evlerini su bastığını ve işyerlerine gidemediklerini söyleyen vatandaş artık çözüm istediklerini belirtti. Bunun üzere su baskınları ile ilgili  konuşan Ok "Su, kanalizasyon ve yağmur suları için belediyenin özel bir birimi var. Ancak bu birim su kesintilerinin önlenmesi, su baskınlarının bitirilmesi ve kanalizasyon sorunlarının çözümü ile uğraşmak yerine ballı, kaymaklı ihaleler ile vakit harcıyorlar. Baski iflas ettirilmiş durumda. 5 yılda belediyenin bütün şirketlerinin ve kurumlarının iflasın eşiğine gelmesi de yaşanan bu durumun göstergesi. Emeği geçen Ak Partili yöneticilere plaket vermeyi düşünüyorum. 5 yıl önce göreve gelirken Balıkesir’i uçuracaklarını iddia edenlerin bugün Balıkesir'i uçurumdan aşağıya uçurduğunu görmüş olduk. Balıkesir’in başına gelenler batırmak için geliyorum dese, bu hale getiremezlerdi. Gelir getirecek kurumların nasıl bu hale geldiğini sorgulamamız ve halkımıza anlatmamız gerekiyor. Buradan tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum; hortumlar kesilecek ve 1 yıl içerisinde mâli disiplini sağlayarak bu kurumları yeniden halkına hizmet eden kurumlar haline getireceğiz" dedi.

YEŞİL ALTYAPI SİSTEMİYLE ŞU BASKINLARINA SON VERECEĞİZ

Su baskınlarının önlenmesi hakkında sözlerine devam eden İyi Parti ve Chp'nin Ortak Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok, "Bu konuda işinin ehli bir ekip ile proje bazında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kentin dört bir tarafında oluşturacağımız su deşarjları sayesinde sellere bağlı yıkımları ve zararları önleyeceğiz. Yeşil alt yapı sistemleri sayesinde ise yağan yağmurları kullanma suyu olarak depolanabilecek hala getireceğiz. Kent merkezi ve her ilçemizin fiziki durumunu göz önünde bulundurarak çalışacağız. Kentin iklimini kendine getirecek, baştan aşağıya yemyeşil olmasını sağlayacağız" dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 12:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaya
Kaya - 9 ay Önce

Bu bey 5 yıl blye bşk döneminde bu proje ile ılgili en ufak bir çalışması olmuş mu