Alexa

Kurtuluş ve Şehitlere Saygı Yürüyüşü Gümüşhane'yi İnletti

Gümüşhane’nin Caddeleri “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganlarıyla inledi. Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlandı.

Kurtuluş ve Şehitlere Saygı Yürüyüşü Gümüşhane'yi İnletti

Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl kutlamaları "Kurtuluş ve Şehitlere Saygı Yürüyüşü" kapsamında Kur’an-ı Kerim tilaveti ile sonlandırıldı.


Gümüşhane'de 2 bin kişinin katıldığı ‘Kurtuluş ve Şehitlere Saygı Yürüyüşü’ Cumhuriyet Caddesi Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü önünden başlayan yürüyüş, Belediye Mehter Takımı eşliğinde, asker ve polislerin resmi üniformalarıyla birlikte ve dev Türk bayrağı, Atatürk posteri açılarak, “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Her Türk asker doğar”, “Vatan sana canım feda” sloganlarıyla 15 Temmuz Zafer Meydanı’na kadar devam etti.

Yürüyüş sonunda ise kısa mehter konserinin ardından gaziler tarafından İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cezayir Danışan’a kurtarılmış vatan toprağı, Belediye Başkanı Ercan Çimen'e şehrin anahtarı ve Vali Okay Memiş’e Türk bayrağı hediye edildi.

Programda konuşan Belediye Başkanı Ercan Çimen, Gümüşhane’nin kurtuluşunun 100. yılını coşkulu bir şekilde kutlamayı planladıklarını fakat Afrin’de destan yazan Türk ordusunun Zeytin Dalı Operasyonu’nda şehitler vermesi nedeniyle etkinliklerin büyük bir bölümünü iptal ettiklerini hatırlattı.


Etkinlik kapsamında Kemaliye Camii’nde Kur'an tilaveti programı düzenlendi. Hafız Ali Tel, Hafız Fazlı Çoban, Hafız Yunus Koçan, Hafız Nebi Yaşar, Hafız Mansur Sağır gibi dünya Kur'an-ı Kerim okuma birincilerinin katıldığı programda hafızlar Kur'an dinletileriyle camiyi dolduran vatandaşları mest ederken ilahi sanatçısı Esat Aydoğan'ın söylediği ilahiler ve dua ile program son buldu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2018, 23:09
YORUM EKLE