Alexa

Neden Tatil İçin Foça 'yı Tercih Etmelisiniz?

Foça daracık sokakları, tarih kokan otantik evleri ile kişileri oldukça tatmin edecek ve mutluluk verecek bir atmosfere sahiptir.

Neden Tatil İçin Foça 'yı Tercih Etmelisiniz?

Türkiye'nin önemli tatil beldelerinden birisi de İzmir Foça 'dır. Deniz kum güneş üçlüsünden hoşlanan kişilerin vazgeçilmez durak noktalarından olan Foça tarihi dokusuyla da gelen kişileri adeta kucaklamaktadır. Ayrıca bu özelliklerin dışında neden tatil için Foça'yı tercih etmelisiniz sorusunun birçok cevabı bulunmaktadır. Foça'yı tercih etme sebeplerine değinilmek gerekirse:

1:Butik Otellerin En İyisi

Foça daracık sokakları, tarih kokan otantik evleri ile kişileri oldukça tatmin edecek ve mutluluk verecek bir atmosfere sahiptir. Ayrıca otellerde devasa lüks ve beton kokan otellerin dışında butik otelleriyle de aile ortamında gibi sıcak ve samimi bir tatil geçirmenize fırsat verilmektedir. Otel 1887 bu duygularınız hat safhaya çıkaracaktır. Taş odalar ve eski karyolalarda tatilinizin en güzel dakikalarını geçireceksiniz. Sıcacık ev yemekleri ve kahvaltıda yöresel lezzetler ile farklı bir atmosferde rahat bir tatilinizin en güzel noktası olacaktır.

2:Kum ve Denizin En İyisi

Foça ya indiğiniz anda tam bir tatil köyüne geldiğinizi hissetmekte haksız sayılmazsınız. Deniz suları oldukça temiz ve sahiller ise büyük bir titizlikle çizilmiş bir resim gibi sizleri karşılamaktadır. Keşfedilmemek koylarda ve Foça Plajları ile sessiz sakin bir tatilin doruklarını yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda güneş ışığı altıda keyiflice kitaplarınıza gömülebilirsiniz.

3:Tarihi Dokunun En İyisi

Bölge tarihsel kalıntılar açısından da oldukça fazla esere ev sahipliği yapmaktadır. Sadece deniz ve güneş tatili değil çeşitli tarihsel kalıntıları da görebilmek için Foça da tatil yapmayı tercih edebilirsiniz. Bu kalıntılardan birisi olan Beş Kapılar Kalesini mutlaka ziyaret etmelisiniz.

4:Tekne İle Küçük Bir Gezinti

Foça denizi itibariyle oldukça sakin ve durgun bir suya sahiptir. Bu yüzden deniz üzerinde tekne turu yapabilmek için oldukça elverişli bir suya sahiptir. Partnerinizi veya eşinizi alarak küçük bir tekne ile romantik anlar yaşamanıza imkan vardır. Deniz suyu oldukça sakin olmasından dolayı herhangi bir tehlike arz etmeyecektir. Detaylar için https://www.focaotel1887.com/foca-tekne-turu/ sayfasına bakabilirsiniz...

5:Havası ve Doğası

Foça tam bir tatil beldesidir. Havası ve bitki örtüsü de bu doğallığa ayrı bir güzellik katmaktadır. Ağaçlar ve rengarenk çiçekler arasında mistik bir tatil yapabilirsiniz.

YORUM EKLE