Alexa

Samsun Eski Müftüsün Öztürk'ten ilginç İddia!

AK Parti’den milletvekili olmak için kolları sıvayan eski Samsun Müftüsü Hayrettin Öztürk’ten, ‘aday adayları’ için ilginç iddia: "Amaçları vekil olmak değil"

Samsun Eski Müftüsün Öztürk'ten  ilginç İddia!
AK Parti’den milletvekili olmak için kolları sıvayan eski Samsun Müftüsü Hayrettin Öztürk’ten, ‘aday adayları’ için ilginç iddia: "Amaçları vekil olmak değil"

AK Parti Samsun Milletvekili aday adayı Hayrettin Öztürk, bazı aday adaylarının milletvekili olmak için değil ileride daha iyi bir göreve gelebilmek için bu işe girdiklerini söyledi.

‘SİYASET ADAM YETİŞTİRMEZ’

Samsun Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Ak parti Samsun Milletvekili aday adayı Hayrettin Öztürk, birbirinden ilginç açıklamalarda bulundu. “Siyasetin sivrisineği değil, bal arısı olmak lazım” diyen Samsun’un renkli siması ve eski İl Müftüsü Öztürk, “Siyaset adam yetiştirmez ancak adam kullanır. Dosta tavsiye edilmez fakat düşmana da bırakılamaz” dedi.


‘DAVASI, DUASI VE İDDİASI VAR’


Ziyareti sırasında Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı, Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Çakır ve Cemiyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Muammer Dilber’le bir süre sohbet eden Öztürk, Ak Parti’nin bir dava partisi olduğunu belirterek, “Bu parti bir dava partisidir ben de bir dava adamıyım. Ak Parti’de olanların bir davası, bir duası ve bir iddiası olmak zorundadır” diye konuştu.


ADAY ÇOKLUĞUNUN NEDENİ

Samsun’da, AK Parti’de milletvekili aday adayı sayısının 110’a ulaşmasının olumlu bir durum olduğunu öne süren Öztürk, bir başka ilginç görüşü de dile getirdi. Hayrettin Öztürk, bunların bir çoğunun milletvekili olamayacaklarını bildikleri halde ileride başka bir göreve gelebilmek için aday adayı olmuş olabileceklerini söyledi. Öztürk, “Bu iş bir nasip meselesidir. Samsun’a kim faydalı olacaksa Allah onu nasip etsin” dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2015, 22:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
selcan kara
selcan kara - 5 yıl Önce

Yuregine saglik hocam. Ins sizin gibi degerleri goruruz ankaralarda. Allh yolunuzu ack etsin.