Ünsal'dan Ermenice 'Hoşgeldin' yazısına tepki

Türkiye Azerbaycan Dernekleri, Dostluk federasyonu Iğdır Azerbaycan Evi Derneği başkanı Serdar Ünsal , Türkçe, Kürtçe, İngilizce ve Ermenice, "Hoşgeldiniz" ve "Güle Güle" yazılmasına tepki gösterdi.

Yerel 23.09.2015, 14:23 23.09.2015, 14:35
Ünsal'dan Ermenice 'Hoşgeldin' yazısına tepki

'BU YAZI ERMENİ ÇETECİLERCE GEREK IĞDIR’DA GEREKSE AZERBAYCAN’DA,DAĞLIK KARABAĞ’DA HOCALI’DA ŞEHİT EDİLEN TÜRKLERİN KEMİKLERİNİ SIZLATMIŞTIR."

Türkiye Azerbaycan Dernekleri, Dostluk federasyonu Iğdır Azerbaycan Evi Derneği başkanı Serdar Ünsal , Iğdır'ın Tuzluca ilçesinin giriş ve çıkışında tabelalara Türkçe, Kürtçe, İngilizce ve Ermenice, "Hoşgeldiniz" ve "Güle Güle" yazılmasına tepki gösterdi.

Ünsal, Türkiye’de Ermeni hayranlığının her geçen gün arttığını belirterek maalesef bu hayranlık Iğdır’a kadar Tuzluca ilçemize kadar uzamıştır. Belediye başkanının dört dilde hoş geldin yazısının içine Ermeniceyi katmasını analmış değiliz. Sayın Belediye başkanı gayet iyi biliyor ki Iğdır’a Ermeni turist gelmiyor. Şimdiye kadarda gelmemiştir. Gelen Turistlerin başında Azerbaycan Türkleri ve İranlılar bulunmaktadır. Ermenice yerine İranlılar için farsça yazabilirdi.”dedi.

Ermenilerin 1915-1920 yılları arasında Doğu Anadolu bölgesinde yaptıkları katliamlardan Tuzluca ilçesinin Gedikli,Mollakamer, Güllüce köylerinin de nasibini aldığını belirten Serdar Ünsal,şunları söyledi: "Tuzluca ilçemiz, Ermeni vahşetinin en şiddetlisini yaşamıştır. Ermeni Hınçak çeteleri, 1915-1920 yılları arasında Tuzluca'daki Müslüman halkı, Türk, Kürt diye ayırmadan sırf Müslüman oldukları için katletti. Tuzluca ilçesine yazılan yazı şehitlerimizin kemiklerini sızlatmıştır.Ermeni mezaliminin canlı şahidi olan,akrabaları Ermeni çetecilerce öldürülen Telli Can ninenin bile kemiklerini sızlatmıştır.."

Ünsal, ilçe giriş ve çıkışına tabelalara Ermenice "Hoşgeldiniz" ve "Güle Güle" yazılmasını anlamak mümkün değildir . Olaya Turist acısından bakılacak olursa o yazı ilçe girişin de olmamalıydı. Ve bu yazı Ermeni çetecilerce gerek Iğdır’da gerekse Azerbaycan’da,Dağlık Karabağ’da Hocalı’da şehit edilen Türklerin kemiklerini sızlatmıştır." dedi.

Yorumlar (0)