Alexa
banner314

Dünya'nın En Saçma Binası Türkiye'de Çıktı

Google’da ‘dünyanın en saçma binası’ olarak arama yapıldığında ilk sırada Türkiye'de çıktı. Kahramanmaraş’taki yarısı kullanılmayan sarı kırmızı mavi renkli bina, kentin silüetini de bozmaya devam ediyor.

Dünya'nın En Saçma Binası Türkiye'de Çıktı
banner327

Google ‘Dünyanın en saçma binası’nı Kahramanmaraş'ta buldu.Google'de rama yapıldığında ilk sırada yer alan Kahramanmaraş’taki yarısı kullanılmayan sarı kırmızı mavi renkli bina, yüksek maliyet nedeniyle yıkılmıyor. Ancak kentin silüetini de bozmaya devam ediyor.

Kahramanmaraş’ta iş merkezi niyetiyle yapılan 19 katlı bina, arama motoru Google’da ‘dünyanın en saçma binası’ olarak nitelendirildi. Google'de arandığı zaman 290 bin sonuç arasında ilk sırada bu bina yer alıyor. 1994 yılında hizmete giren bina, 2 bin 110 metrekare alana kurulu sarı, mavi ve kırmızı renklerle kentin hemen hemen her yerinden görünüyor. 

Yaklaşık 90 bölümden oluşan binada, Dulkadiroğlu ve Onikişubat Kaymakamlığının yanı sıra, birkaç iş yeri yer alıyor. 

Şehrin siluetini bozduğu iddia edilen binanın neredeyse yüzde 60’lık bölümü ise kullanılamıyor. 

2011 yılında tahminen 28 milyon lira bedelle satılmak istenen ancak satılamayan bina, İl Özel İdaresi’nin kapanmasının ardından Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi mülkiyetine devredildi. Son yıllarda yıkılacağı söylenen binanın, ciddi masraflardan dolayı yıkılmasının ertelendiği de iddia ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2018, 22:46
YORUM EKLE

banner307

banner325