Alexa

MHP'li Mevlüt Karakaya'dan "Dolar Hesabı" Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, “Milliyetçi Hareket Partisi döviz hesaplarının Türk lirasına dönüştürülmesi” ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

MHP'li Mevlüt Karakaya'dan "Dolar Hesabı" Açıklaması

MHP Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya; “Milliyetçi Hareket Partisi döviz hesaplarının Türk lirasına dönüştürülmesi” ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, "Sayın Genel Başkanımızın talimatlarıyla, geçtiğimiz Cuma günü akşamı döviz hesaplarımızın Türk lirasına dönüştürülmesi kararını almıştık. İlk mesai günü olan Pazartesi günü (yani bugün) itibariyle döviz hesaplarının Türk lirasına dönüştürülmesi sürecini başlatmış bulunuyoruz." dedi.

MHP Lideri Şöyle Demişti:

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, döviz kurlarındaki anormal yükselmelerle alakalı olarak, 10 Ağustos 2018 günü sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, ekonomide dış kaynaklı bir komplonun devreye sokulmaya çalışıldığını ve dövizin zalim tahakkümlerle yükseltilerek Türkiye’nin düşmesinin hedeflendiğinden bahisle, Türk lirasındaki kontrol dışı oynaklık ve oynamaların devlet olma vasfımıza zarar verebileceğini ve Türk lirasına sahip çıkılması gerektiğini ifade etmişti. Bu açıklamanın hemen arkasından, mali işler başkanlığına döviz hesaplarının (varsa) Türk lirasına dönüştürülmesi talimatını vermişti.

"Bu konuda Sn. Genel Başkanımızın kati talimatları vardır."

Milliyetçi Hareket Partisinin kasasına, devlet tarafından verilen hazine yardımlarından başka; bağış ya da yardım adı altında hiçbir kişi, kurum ya da kuruluştan beş kuruşun dahi girişi mümkün olmadığını belirten Karakaya, "Bu konuda Sn. Genel Başkanımızın kati talimatları vardır. Bu nedenle, gelir kaynağımız hazine yardımı ve bunlarla ilgili bir bütçe disiplini içerisinde elde edilen nemalarla sınırlıdır. Zaman zaman ihtiyaca ve şartlara bağlı olarak bu sınırlı kaynaklarımızın içerisinde az da olsa döviz hesaplarına da yer verilebilmektedir." diyerek yazılı basın açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Süreç en kısa züre içerisinde tamamlanacaktır"

"Sayın Genel Başkanımızın talimatlarıyla, geçtiğimiz Cuma günü akşamı döviz hesaplarımızın Türk lirasına dönüştürülmesi kararını almıştık. İlk mesai günü olan Pazartesi günü (yani bugün) itibariyle döviz hesaplarının Türk lirasına dönüştürülmesi sürecini başlatmış bulunuyoruz. Bu işlemin amacına hizmet edebilmesi için bankaların nakit planlamaları başta olmak üzere, vade durumları ve diğer teknik konular da dikkate alınarak süreç en kısa süre içerisinde tamamlanacaktır. Bu davranışın benzer kurum ve kuruluşlara da örnek olması dileğimle saygılarımı sunarım."

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 21:27
YORUM EKLE