Bayburtlu Kadınlar İstanbul’da Yemekleriyle Yarıştı

Bayburt’un lezzet dolu yemekleri İstanbul Maltepe’de sergilendi. Düzenlenen yemek yarışmasında yoğun katılım renkli görüntülere sahne oldu.

Mutfak 28.11.2021, 10:55
Bayburtlu Kadınlar İstanbul’da Yemekleriyle Yarıştı

Bayburtlu Kadınlar İstanbul’da Yemekleriyle Yarıştı. Yarışmaya katılan 25 kadından ilk 3 giren yarışmacılar ödüllendirildi. Yarışmacılara ödülleri Bayburt Fedarasyon Başkanı Hasan Saka tarafından takdim edildi.

El değmemiş doğasıyla huzur şehri olan Bayburt’un lezzet dolu yemekleri İstanbul Maltepe’de sergilenmeye devam ediyor. Bayburt şifa kaynağı yemekleriyle biliniyor. Yalancı dolma, kabak bastı, etli fasulye yaprak sarması, lor dolması, galocos, borani, ekşili dolma, ziron ve imir dolması Bayburt mutfağının vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alıyor. Bu eşsiz yemeklerle düzenlenen yemek yarışması yoğun katılım ile renkli görüntülere sahne oldu. Yarışmaya katılan 25 kadın birbirleriyle kıyasıya yarıştı. 3 kategori ile yarışan yarışmacılardan ilk üçe girenler altın ile ödüllendirildi. Moderatörlüğünü ünlü şef Ayvaz Akbacak’ın yaptığı yarışmada ödüller Bayburt Fedarasyon Başkanı Hasan Saka tarafından dağıtıldı. Hafta sonu da devam edecek festivalde etkinlikler ve çeşitli sürprizler devam edecek.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)